27.09.2015r.

1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła. Jezus w mocny sposób mówi nam o wystrzeganiu się tego co prowadzi nas do grzechu.

2. Kolekta jest przeznaczona na budowę organów
. Serdeczne podziękowania kierujemy do wspierających to dzieło. Bóg zapłać za ofiary złożone w kościele i przesłane na konto: PKO BP 08 1020 2472 0000 6702 0019 6238. Numer konta parafii można również znaleźć na stronie internetowej parafii oraz na drukach przelewowych znajdujących się w tyle kościoła.

3. Zbliża się maryjny październik. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę różańcową odprawianą w październiku codziennie po mszach wieczornych, około 17.3o z wyjątkiem sobót i niedziel – w te dni różaniec pół godziny przed mszą. tj. sobota 16.3o i niedziela 15.3o.

4. Jutro - tj. w poniedziałek 28 września w rocznicę beatyfikacji Bł. Michała Sopoćko spowiednika Św. Faustyny - w tysiącach miejsc na świecie wierni łączą się odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia o miłosierdzie dla świata. W naszej parafii odmówimy ją o 15:oo przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic: Młodzieżowa/Pszowska.

5. Obchody liturgiczne tygodnia
:
  • w poniedziałek wspominamy Świętego Wacława, męcz.
  • we wtorek przypada Święto ŚW. ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA
    (są dwie msze – rano i wieczorem)
  • w środę wspominamy św. Hieronima, prezb. i dK
  • czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dz. Jezus, dz. i dK.
  • w piątek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

6. Zachęcam do uczestnictwa we mszy i spowiedzi św. w dni eucharystyczne – I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

7. W pierwszy piątek miesiąca od 8:3o odwiedzimy chorych.

8. Za tydzień w niedzielę kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

9. W nowym Gościu Niedzielnym między innymi: artykuł o ogromnej liczbie uchodźców imigrantów, która w ostatnim czasie dotarła do Europy, a także o Archaniołach – kim są i jaką mają moc. Jako dodatek znajdziemy obrazek z modlitwą do św. Michała Archanioła odmawianą nieprzerwanie od 1884 r. Do nabycia jest także Mały Gość Niedzielny a w nim nawiązanie do tematyki różańcowej poświęconej prześladowanym za wiarę w Jezusa.

10. Młodzież klasy pierwszej gimnazjum
, która pragnie przygotować się do sakramentu bierzmowania, proszona jest o przybycie na spotkanie formacyjne w domu parafialnym w czwartek o 18:15. Kto może przychodzi już na różaniec.
Młodzież klas II i III gimnazjum zapraszam na Mszę św. w intencji młodzieży w piatek o 18.3o. Po Mszy krótkie spotkanie.

11. W gablotce znajduje się tabela propozycji terminu odprawienia wieczornych mszy świętych rocznicowych za zmarłych parafian w 2015 roku. Te msze na prośbę rodzin są już wpisane do kalendarza intencji 2016 na zasadzie pierwszeństwa. Gdyby jednak rodzina wolała wybrać inny termin, to wtedy proszę o wizytę w kancelarii w tym tygodniu.

12. Zapisy intencji mszy świętych odprawianych w 2016 roku
rozpoczną się: od 5 października – za żyjących i od 12 października - za zmarłych.

13. Z analizy rejestru grobów wynika, iż liczne rodziny nie zdecydowały się na przedłużenie rezerwacji grobu po 20 latach od pogrzebu bliskich. Dlatego groby te będą użyte do ponownego pochówku lub rezerwacji. Dziękuje wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel o uporządkowanie powyższych spraw.

14. Kancelaria jest czynna dodatkowo we wtorek przez 1,5 godz. po mszach.

Tydzień 2086