Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Składam Wam wszystkim seredeczne życzenia, które poprzedziłem długą modlitwą. Verbum caro factum est! Jezus jest cudownie i dosłownie obecny wśród nas i cieszę się, że nie jest to dla nas obojetne. Świętujemy radośnie i szczerze. Niech Narodzony na początku, potem przed wiekami, rodzi się w naszych sercach co dzień i umacnia to co dobre. Życzę, by On był na pierwszym miejscu w naszym życiu – tak jak to było w życiu Maryi i naszych Świętych Patronów.

Dziękuję za wszystko – ksiądz proboszcz Adam Zakrzewski

KOMUNIKAT ARCYBISKUPA METROPOLITY KATOWICKIEGO
O ŚMIERCI I POGRZEBIE ŚP. BP. GERARDA BERNACKIEGO

Drodzy Diecezjanie!

Z głębokim żalem informuję, że 21 grudnia 2018 r. zmarł nagle w 77. roku życia, 52. roku kapłaństwa i 31. roku biskupstwa – emerytowany biskup pomocniczy Gerard Bernacki.

Czytaj więcej: KOMUNIKAT ARCYBISKUPA METROPOLITY KATOWICKIEGO O ŚMIERCI I POGRZEBIE ŚP. BP. GERARDA BERNACKIEGO

ZAPROSZENIE DO KATEDRY NA UROCZYSTOŚĆ
JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Drodzy Diecezjanie!

Przed nami ostatnia niedziela kończącego się roku liturgicznego. W tym dniu nasze myśli i serca kierujemy ku Chrystusowi, którego mocą wiary nazywamy Królem Wszechświata. Jego panowanie trwa na wieki! Tej prawdy uczymy się między innymi w naszej katowickiej katedrze, matce kościołów archidiecezji, którą z mozołem odnawiamy w perspektywie bliskiego już jubileuszu 100-lecia diecezji.

Czytaj więcej: ZAPROSZENIE DO KATEDRY NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

mix ORCHESTRA
pod dyrekcją Adama Bobra
wraz z solistami Nadią Bober i Michałem Borkowskim
serdecznie zaprasza
na koncert z okazji Dnia Matki i Ojca
niedziela 17.06.2018r. godz. 17:00
do Kościoła Niepokalanego Serca Maryi
w Wodzisławiu Śląskim - Kokoszycach

ImageMaj - dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku - to w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej. Szczególnie w Polsce gromadzimy się wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i figurach przydrożnych. Pierwsze nabożeństwa majowe zaczęto odprawiać w Polsce w połowie XIX wieku w Płocku, Toruniu, Nowym Sączu i Krakowie, a od 1852 r. - uroczyście w kościele Świętego Krzyża w Warszawie. Po 30 latach stało się ono bardzo popularne i znane w całym kraju.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE: OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU - PO MSZY (W PONIEDZ. i ŚRODY - RANO);
W SOBOTY i NIEDZIELE oraz w UROCZYSTOŚCI – PÓŁ GODZINY PRZED MSZĄ WIECZORNĄ.