KSIĘŻE PROBOSZCZU

Z okazji urodzin - dziękując za troskę, uśmiech i wszelkie dobro - jakiego doświadczyliśmy życzymy dużo, dużo zdrowia i radości z czynionej posługi duszpasterskiej, byś przez całe swoje życie podążał z ufnością i nadzieją za Panem. Życzymy także wielu sił w ralizacji wszystkich planów i zamierzeń, obfitych łask Bożych oraz samych radosnych chwil! Niech Najświętsza Panna otacza Cię Matczyną miłością i opieką, szczególnie w trudnych chwilach.

ŻYCZĄ PARAFIANIE

ŻYCZĘ WSZYSTKIM PARAFIANOM SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.

NIECH DOBRY BÓG NAPEŁNIA NAS DOBRĄ MYŚLĄ I POMOŻE,

BYŚMY NIE ZMARNOWALI DANEGO NAM ZIEMSKIEGO CZASU.

CZAS JEST NA WAGĘ ZŁOTA. TO MAŁO.

GDY JEST WYPEŁNIONY BOGIEM JEST NA WAGĘ WIECZNOŚCI. SZCZĘŚĆ BOŻE!

KSIĄDZ PROBOSZCZ ADAM ZAKRZEWSKI

Image  W W niedzielę rozpocznie się miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji miesiącem maryjnym i różańcowym. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, którą wskazuje w objawieniach Matka Boża i  doceniania wielu świętych. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę różańcową odprawianą w październiku w soboty i niedziele 45 minut przed mszą wieczorną,a od poniedziałku do piątku po mszy wieczornej lub porannej (w pon. i śr.)

ZAPROSZENIE ARCYBISKUPA METROPOLITY KATOWICKIEGO

NA PIELGRZYMKĘ KOBIET I DZIEWCZĄT

DO SANKTUARIUM MATKI SPRAWIEDLIWOŚCI I MIŁOŚCI SPOŁECZNEJ W PIEKARACH ŚLĄSKICH

Drodzy Diecezjanie!

Trwa rok duszpasterski przeżywany w duchu skierowanego do Apostołów wezwania Chrystusa Zmartwychwstałego: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię!” (Mk 16, 15). Katechizm Kościoła Katolickiego naucza, że chrześcijanin nie powinien wstydzić się świadectwa Pana (por. 2 Tm 1,8), ponieważ na mocy sakramentu chrztu i bierzmowania jesteśmy uzdolnieni do postępowania jako świadkowie Ewangelii i do zobowiązań, które z niej wypływają. „Świadectwo to polega na przekazywaniu wiary w słowach i czynach. Jest ono aktem sprawiedliwości, który potwierdza albo daje poznać prawdę” (KKK 2472). Słowa prawdy o Chrystusie wybrzmiewają dzisiaj – w święto Przemienienia Pańskiego – w sposób wyjątkowy. Kieruje je do nas sam Bóg: „To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, jego słuchajcie” (Mt 17,5).

Czytaj więcej: ZAPROSZENIE ARCYBISKUPA METROPOLITY KATOWICKIEGO  NA PIELGRZYMKĘ KOBIET I DZIEWCZĄT  DO...