20.09.2015r.

1. Dziś XXV Niedziela Zwykła. Ewangelia ukazuje rodzące się od wieków w wielu ludzkich sercach pragnienie, aby być pierwszym. Jezus odpowiada co o tym myśli. Obecna niedziela jest w naszej diecezji przeżywana jako Niedziela Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.

2. Kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śl. oraz na przygotowanie ŚDM. Bóg zapłaćza ofiary wspierające młodzież.

3. Za 10 miesięcy u nas i w Krakowie przezywać będziemy Światowe Dni Młodzieży. Przygotowania do tych niecodziennych wydarzeń idą pełną parą. Nasza diecezja proszona jest o przyjęcie na 5 dni około 20000 młodych ludzi z całego świata. Gościna ma polegać na przeżyciu wspólnoty i udostępnieniu tego co niezbędne: nocleg, łazienka, śniadanie, zwykła kolacja. W ciągu dnia młodzież będzie realizować program poza miejscem zakwaterowania. Nasza parafia zadeklarowała przyjęcie około 15 osób w 5. rodzinach i na probostwie. W odpowiednim czasie rodziny te otrzymają bardziej szczegółowe informacje. Pragnę za to serdecznie podziękować w imieniu Kościoła. Dzięki Wam naszej archidiecezji udało się już przygotować 60% potrzebnych miejsc.

4. Polska młodzież również deklaruje swoją chęć uczestnictwa w ŚDM w Krakowie. W naszym mieście trwają zapisy do grupy wodzisławskiej. Swoją deklarację kierujemy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Chodzi o uczestnictwo w spotkaniach młodzieży wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem w dniach 29.07-1.08.16. Przewidywany koszt to suma 310 zł. (nocleg, 2 ciepłe posiłki, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma). Zachęcam młodzież do uczestnictwa w tym jednorazowym religijnym wydarzeniu.

5. Gość Niedzielny sporo miejsca oddaje tematyce poświęconej uchodźcom i imigrantom oraz przygotowaniom do pielgrzymki papieża Franciszka do USA i na Kubę. Znajdziemy też artykuł o zreformowanych zasadach orzekania nieważności małżeństwa.

6. W GN na str. 30-32 znajdziemy ponadto artykuł poświęcony Sanktuarium Matki Bożej w La Salette. W niedalekiej przyszłości zostanie zaproponowany naszym parafianom wyjazd pielgrzymkowy do tegoż sanktuarium. Z kolei w odpowiedzi na kierowane do mnie pytania o ewentualne zorganizowanie parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej - odpowiadam: taka jest możliwa jeżeli w parafii znajdzie się przynajmniej 10 osób chętnych do wyjazdu na tygodniową pielgrzymkę w czasie ferii zimowych (w tym roku szkolnym przypadają 13-27.02) Zainteresowani proszeni są o kontakt z proboszczem.

7. Relacja z prac remontowych w naszym kościele: w ubiegłym tygodniu wykonano oprzewodowanie nagłośnienia, kamer oraz do zasilania osprzętu i samych organów. Obecnie prowadzone są prace przy wylewce podłogi chóru przed kładzeniem płytek. Planowane kamery nie będą obejmować przestrzeni modlitewnej kościoła, a jedynie dbać o bezpieczeństwo świątyni.

8. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych będzie w czwartek o 17:45

9. Elektrośmieci będą zbierane w parafii 10 października > patrz. gablotka

10. Dzieci Maryi mają swoje kolejne spotkanie w sobotę o 10.oo.

11. Ministranci mają swoją zbiórkę w sobotę o 9.3o

Ogółem 1332011