ODPUST PARAFIALNY
9.06.2013r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dzisiaj nasza parafia obchodzi Uroczystość Odpustową ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Składamy dziękczynienie naszej patronce Maryi i powierzamy się Jej opiece. Słowo Boże wygłosi ks. prał. Franciszek Skórkiewicz – emerytowany proboszcz parafii św. Jadwigi z Rybnika. Witam przybyłych na uroczystości odpustowe wszystkich naszych gości. Życzymy im radosnego świętowania oraz obfitości łask Bożych otrzymanych przez przyczynę naszej patronki Maryi.

3.    Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nieszpory Odpustowe. Serdecznie zapraszamy.

4.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Poniedziałek – Wspom. bł. Bogumiła, bpa
·    Wtorek – Wspom. św. Barnaby, Apostoła
·    Środa - Wspom. bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka, prezb. i Tow., męcz.
·    Czwartek – Wspom. św. Antoniego z Padwy, prezb. i dK
·    Piątek – Wspom. bł. Michała Kozala, bpa i męcz.
·    Sobota – Wspom. bł. Jolanty, zak.

5.    W poniedziałek o godz. 7.00 z okazji Odpustu Parafialnego odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych parafian.

6.    W czwartek 13.06. o godz. 18.00 na probostwie odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

7.    W niedzielę 16.06. o godz. 15.00 w Domu Parafialnym w Pszowie odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. Zaś w piątek 14.06. o godz. 18.00 i w sobotę 15.06. o godz. 17.00 odbędą się nauki przedślubne. Przewidziana jest spowiedź i Msza św.

8.    W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostry Urszulanki z Rybnika, które opowiedzą o prowadzonej przez siebie pracy dydaktycznej wśród młodzieży ziemi Rybnicko - Wodzisławskiej, oraz przed kościołem poproszą o ofiarę pieniężną potrzebną na otwarcie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Rybniku.

9.    Zostały ukończone prace przy relikwiarzu św. O. Pio. W związku z tym w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30  wprowadzimy relikwie świętego    O. Pio do naszego kościoła. Już dzisiaj można zobaczyć relikwiarz  i uczcić świętego w prywatnej modlitwie.

10.    Dziękuję strażakom, którzy w ubiegły poniedziałek kierowali ruchem na parkingu i przy kościele w czasie Mszy św. bierzmowania. Dziękuję również naszym parafianom, a szczególnie państwu Kozielskim, którzy w minionym tygodniu pracowali przy pielęgnacji zieleni wokół kościoła i probostwa oraz przygotowali nasz kościół do uroczystości odpustowej.

11.    Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

12.    Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. 10 i 11.06. o godz. 19.00  w Rydułtowskim Centrum Kultury seans filmu „CRISTIADA”. Przed seansem wprowadzenie historyczne.