XIX Niedziela Zwykła - 10 sierpnia 2014 r.

1. Liturgia XIX niedzieli zwykłej w ciągu roku, stawia nas wobec pytania  o to, jaki obraz Boga nosimy w naszym sercu.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele parafialne związane z remontem Naszej Świątyni. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

3. W najbliższy piątek 15 sierpnia, będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta jest największym świętem maryjnym i ukazuje wyniesienie naszej ludzkiej natury do takiej godności, do jakiej każdego z nas przeznaczył Bóg.Tego dnia uczestniczymy w Eucharystii  według porządku niedzielnego, a przyniesione kwiaty i zioła pobłogosławimy na każdej Mszy Świętej.

4. W przyszłą niedziele obchodzić będziemy Uroczystość Świętego Jacka głównego patrona Archidiecezji i Metropolii Katowickiej. Z kolei kobiety i dziewczęta odbywają w tym dniu swoją pielgrzymkę stanową do Piekarskiej Pani – na którą serdecznie zaprasza Ksiądz Arcybiskup w czytanym dziś piśmie. Okazja do spowiedzi dla pątniczek w naszej parafii będzie w sobotę przed Mszą Św. wieczorną od 16:15.

5. W tym tygodniu patronują nam ponadto:
    W poniedziałek – Św. Klara, dz., założycielka zakonu Klarysek.
    W czwartek –   Św. Maksymilian Maria Kolbe, kapłan i męczęnnik

6. Starajmy się również w tym czasie wakacji i urlopów pamiętać o tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na żaden wyjazd Poświęćmy im przynajmniej trochę troski i uwagi. Być może są to nasi starsi rodzice albo też sąsiedzi, czy też inne osoby potrzebujące pomocy lub zainteresowania. Pozwólmy, aby nasza „wyobraźnia miłosierdzia” została uruchomiona.

7. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego i innej prasy katolickiej.

8. W kancelarii parafialnej można składać opłaty za miejsce w ławce na 2014 rok.

Miesiąc 19619