XVIII niedziela zwykła
3.08.2014

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest naWydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

2. Bóg zapłać  wszystkim, którzy w różnej formie składają swoje ofiary na remont naszego kościoła.

3. Obchody liturgiczne tygodnia:

• Poniedziałek – wspomnienie Św. Jana Marii Vianney'a, prezbitera  - patrona kapłanów
  • Środa – obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego
  • Czwartek – wspom. dowolne Bł. Edmunda Bojanowskiego
  • Piątek – wspomnienie Św. Dominika, prezbitera
  • Sobota – święto Św. Teresy Benedykty od krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy

4. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w dzisiejszą niedzielę w godzinach od 9:oo do 12:3o można oddać krew w ambulansie na naszym parkingu. Organizatorom dziękujemy za zorganizowanie  tej szlachetnej akcji oraz samym krwiodawcom za akt serca.

5. Pragnę serdecznie podziękować za wspólne wprowadzenie mnie do naszej parafii, wyrazy życzliwości oraz każdą modlitwę. Pamiętajmy w modlitwach o moim poprzedniku Ks. Proboszczu Grzegorzu Brzyszkowskim, który podobnie poznaje swoją nową parafię.

6. W miesiącu sierpniu jesteśmy w sposób szczególny wezwani do trzeźwości oraz abstynencji. Wesprzyjmy gorącą modlitwą wszystkich, którzy pozytywnie odpowiedzieli na ten apel oraz uzależnionych i cierpiących  z tego powodu. Fakt podjęcia abstynencji możemy wpisać do wystawionej na ołtarzu bocznym parafialnej księgi trzeźwości.

7. W kancelarii parafialnej można składać opłaty za miejsce w ławce  na 2014 rok.

8. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego i innej prasy katolickiej.

9. Odwiedziny chorych w naszej parafii będziemy kontynuować według dotychczasowych zasad.