PODSUMOWANIE STAREGO ROKU 2018 W PARAFII KOKOSZYCE
PODZIĘKOWANIE ZA WIERNĄ SŁUŻBĘ I POMOC PARAFII
ŻYCIE LITURGICZNE W LICZBACH:
  • chrzty: 32 (2017-41)
  • pogrzeby: 30 (2015–39; 2016–20; 2017-36). Średnia ostatnich 4. lat: 31 osób
  • Komunia bez zmian: 57000. Obecna Klasa IV była w pierwszej Komunii św.
  • ślubów – 15 (2015-24; 2016-18; 2017-14). Średnia: 18
  • bierzmowanie: obecna klasa 1. szkoły średniej i 3. gimnazjum.
  • Odprawiono 800 Mszy św. Średnia: na każdy dzień przypadają: 2,1 msze.
  • Odwiedziłem 385 chorych. 11 wizyt w szpitalu. Sakrament chorych przyjęło około 120 wiernych
  • kazania głoszono na każdej mszy
  • mszy recytowanych było około 15. Od Nowego roku msza poniedziałkowa będzie bez organów. Nieobecnośc organisty na pozostałych mszach jest jedynie wynikiem zdarzeń losowych i choroby. Obecność organisty na mszach dodatkowych jest ustalana z proboszczem. Organiści spoza parafii nie mogą uzurpować sobie
PERSONALIA – PODZIĘKOWANIE OSOBOM:
  • Dziękuję Wam Parafianie za waszą dobrą postawę i żywe uczestnictwo w życiu parafialnym i liturgii. Za wszelkie dobre świadectwo życia. Za Wasze dobre słowo i za miłość do Kościoła Katolickiego, którego nasza parafia jest częścią.
  • Dziękuje kapłanom, którzy służyli swoją pomocą w posłudze liturgicznej. W tym roku odprawiało w naszej parafii 30 kapłanów. Przede wszystkim odprawiali msze za zmarłych od sąsiadów i 30. dniowe. Trzech księży zastąpiło mnie w czasie mojego urlopu, który trwał w sumie 22 dni oraz w czasie wyjazdu służbowego 3 dni.
  • Podziękowania kieruję do Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej
  • Dziekuje wspólnotom w parafii za wzorowy udział w jej życiu: Legionowi Maryi, Różom Różańcowym, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Ministrantom, Szafarzom, Dzieciom Maryi z Animatorkami na czele.
  • Dziękuję uczestnikom rekolekcji, koncertów, rorat, nabożeństw i nieszporów, adoracji i wszelkich modlitw – prowadzącym modlitwy!!! Wszystkim, którzy nie lekceważyli licznych zaproszeń ze strony proboszcza, na których po prostu można zawsze liczyć.
  • Dziękuje Służbie Kościelnej i wszystkim pomagającym. Wpierw Panowie (nazwiska tych młodzieńców nie są konieczne): Wiesław – kościelny ze swoimi pomocnikami, Mirosław – gospodarz, szafarze: Jacek, Wojtek i Mariusz; organisci: Łukasz (nie tylko gra, dba o techniczną i muzyczną czystośc dzwięków instrumentu), Paweł, panowie seniorzy Grzegorzek i Pinior. Pan Tadeusz – z wielką cierpliwością 24/24 koordynuuje prace przy stronach www. Pan Eryk Kozielski – kierownik ogrodów farskich. Trzeba też podziękować zawsze uczynnym: panu Tadeuszowi Kałusowskiemu, Eugeniuszowi Chłapkowi, Piotrowi Nowakowi, Władysławowi Szymurze i innym panom nie odmawiającym swojej pomocy, kiedy proboszcz prosi. Dziękuję panu grabarzowi Jackowi. Proszę o modlitwę, aby znalazła się osoba, która podjęłaby się pomocy panu kościelnemu. Potrzebni też są nowi szafarze Najświętszego Sakramentu. 8 osób poproszonych o taką misję niestety odmówiło.
  • Dziękuję Paniom: wpierw gospodynie: Jola, moja Mama, Joanna; pani Dorota – pomoc doraźna, kosmetyczki wnętrz: Barbara i Renata, pani Zosia – florystka wespół z panią Mariolą z kwiaciarni Róża, organistka Marta, kancelistki Stefania i Małgosia – wcześniej pani Marlena, pani Irena w służbie Caritas i pani Krystyna Warcok – przewodniczy modlitwom i wykonuje liczne prace.
  • Specjalne podziękowanie kieruje do pani Anny Kozielskiej, która razem ze swoim mężem pracuje przy parafii setki godzin, głównie w okresie letnim.
  • Dziękuję pani Dyrektor Szkoły za dobrą współpracę oraz pani Katechetce.
  • Podziękowanie proboszcza jest też skierowane do Straży Pożarnej i Rady Dzielnicy. W swojej postawie służą parafii bardzo często i czynią to od lat.
  • Dziękuję wszystkich utzrymującym parafię w sposób materialny, składających swoje niewypominane ofiary z serca i od pokoleń. Myślę tutaj o modlących się za parafię na mszach w intencji parafian i nie tylko. Dziękuję wszystkim wiernym życzliwym zawsze parafii i proboszczowi.
  • Dziękuję sponsorom zachowując ich prośbę o anonimowość. Złożyli oni bez mała 26000 złotych. Na cele dobroczynne – 1900 złotych.
  • Dziękuję grupie parafian, która uczestniczy w dodatkowym dobrowolnym programie wsparcia inwestycji i remontów w parafii w skali 600 złotych na rok. Ta grupa jest z każdym rokiem mniejsza. W osobnym sprawozdaniu możemy zapoznać się z inwestycajami parafii > strona parafialna www.
  • Dziękuję każdemu kto dowolną dodatkową kwotą wspiera główne wydatki w parafii, często na podobieństwo wdowiego grosza, samemu mając niewiele.
  • Dziękuję stałym i jednorazowym ofiarodawcom choinek – szczególnie rodzinie Damiec i Piszczan
  • Dyrekcji i pracownikom Służb Komunalnych Miasta za wycięcie i transport choinek
  • Pomocnikom przy pracach wystrojowych i fizycznych (Boży Grób, stajenka itp.): panowie Juraszczyk, Chłapek, Podeszwa, Kubek, Świątek, Kowol, Grychnik, mąż pani Zosi, panowie Zieleniewski i Dudzik i panie: Widenka, Gajda, Maciocha i inne tutaj nie ujęte.
  • Dziękuję stroicielom Ołtarzy na Boże Ciało, którzy chętnie przyjęli taką misję. Podziękowanie kieruje do pana, który rozwozi drewniane ołtarze do rodzin, a potem je przywozi swoim traktorem.
  • Dziękuję wiernym Kościoła spoza parafii, którzy wykazują swoją życzliwość i przywiązanie do naszej parafii oraz wspomagają ją finansowo.
Parafia Rzymsko-Katolicka Niepokalanego Serca Maryi

ul. Pałacowa 5, 44-373
Wodzisław Śląski- Kokoszyce

Ks. ŁUKASZ PŁASZEWSKI