PARAFIALNE   MISJE   ŚWIĘTE
9.10.2011r.

1.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2.    Dziś, gdy usłyszycie głos Pana, nie zatwardzajcie serc waszych! (por Ps 95,7-8) – to wołanie psalmisty staje się bardzo aktualne, w dniach trwania w naszej parafii MISJI ŚWIĘTYCH. Serdecznie witam księży misjonarzy: ks. dr Andrzeja Suchonia – proboszcza parafii Mariackiej w Katowicach, oraz ks. Roberta Kaczmarka -  wizytatora katechetycznego i duszpasterza nauczycieli naszej archidiecezji. Przybyli do naszej parafii, aby przekazać każdemu z nas z osobna zapewnienie od Chrystusa „Błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi” (Mt 11,6). Na czas głoszenia Słowa Bożego życzymy im obfitości łask Bożych, darów Ducha św. oraz opieki Niepokalanego Serca Maryi naszej patronki.

3.    W tym tygodniu wyjątkowo Nabożeństwo Różańcowe odprawiać będziemy codziennie w czasie Wieczorów Misyjnych o godz. 19.15. Serdecznie zapraszamy.

4.    Obchody Liturgiczne Tygodnia:
·    Czwartek -  Wspom. bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.
·    Sobota – Wspom. św. Teresy od Jezusa, dz. i dK
·    Niedziela – Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki
archidiecezji

5.    We wtorek swoje spotkania misyjne o godz. 16.45 będą miały dzieci, a o godz. 19.15 cała młodzież naszej parafii. Proszę rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom.

6.    W piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych oraz starszych parafian. Początek odwiedzin o godz. 10.00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. Zaś o godz. 12.00 z okazji Misji Parafialnych zostanie odprawiona w ich intencji Msza św., w czasie której udzielony będzie Sakrament Chorych. Postarajmy się, aby nikt nie został pozbawiony możliwości udziału w przeżyciu przynajmniej jednego spotkania misyjnego.

7.    W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej.  Z okazji święta, składamy nauczycielom życzenia Bożego błogosławieństwa w pracy edukacyjnej i wychowawczej.

8.    W niedzielę 16.10. nasze siostry Jadwiżanki obchodzą święto ku czci swojej patronki św. Jadwigi Śląskiej. Na Mszy św. o godz. 8.00 będziemy modlić się w intencji sióstr, które pracują w Domu Rekolekcyjnym oraz o nowe powołania zakonne.

9.    Dziękuję parafianom, którzy w minionym tygodniu pracowali przy odnawianiu krzyża misyjnego i obejściu kościoła, oraz przygotowali nasz kościół na spotkania misyjne.

10.W przyszłą niedzielę na zakończenie Misji Świętych odbędzie się
kolekta, która będzie okazją do wyrażenia naszej wdzięczności
księżom misjonarzom za trud przygotowania spotkań misyjnych
i głoszenia Słowa Bożego.

11.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego
kościoła.

12.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
i Małego Gościa.. Z tyłu kościoła w czasie całego tygodnia będzie można zakupić