19.04.2009r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka pieniężna na cele charytatywne archidiecezji. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dziś w drugą niedzielę wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. O godz. 15.30 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i uczcimy relikwie św. Faustyny. Przypominamy, że wszyscy, którzy odmówią pobożnie w kościele lub w kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Koronkę do Miłosierdzia Bożego mogą otrzymać odpust zupełny. Chorzy, którzy nie mogą przybyć do świątyni, mogą otrzymać odpust gdy pobożnie odmówią koronkę do Miłosierdzia Bożego w swoim domu czy w szpitalu. Również dzisiaj odbywa się liczenie wiernych.

3. W dniu dzisiejszym przypada 4 rocznica wyboru na Stolicę Piotrowa papieża Benedykta XVI. Również dzisiaj o godz. 15.00 akolici Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach przyjmą święcenia diakonatu.
Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

4. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
          • Czwartek - Uroczystość Św. Wojciecha, bpa i męcz.,
                            głównego patrona Polski
          • Sobota - Święto Św. Marka, Ewangelisty

5. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom. Po Mszy św. odbędzie się w Domu Parafialnym spotkanie rodziców Dzieci I Komunijnych.

6. W piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców i uczniów kl. III przed uroczystością z okazji I rocznicy Komunii św.

7. Również w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

8. W sobotę w święto św. Marka, Ewangelisty o godz. 16.30 pod Krzyżem Misyjnym będziemy prosić Boga o urodzaj dla tegorocznych plonów, oraz o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, a o godz. 17.00 odbędzie się Msza św. w intencji rolników naszej parafii. To nabożeństwo jest wyrazem żywej wiary, że tylko Bóg jest dawcą wszystkiego co znajduje się na naszych stołach. Zachęcamy do licznego udziału.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

10.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.