OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 lutego 2024 r. – V Niedziela Zwykła

 

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na naszą parafię. Z minionej niedzieli, także na rzecz naszej wspólnoty, wpłynęło 3 661 zł. Za tydzień kolekta na nasz Fundusz Termomodernizacyjny.

2. Trwają szkolne ferie zimowe. Uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy odpoczynku i zatęsknienia za szkołą. Od poniedziałku do soboty gościć będziemy ks. prof. Filipa Krauzego z KULu. Korzystając z tej okazji, proboszcz będzie niedostępny od poniedziałku do piątku.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Agaty, na mszy porannej tradycyjne błogosławienie chleba i wody.

4. W przyszłą niedzielę (11 lutego) przypada Światowy Dzień Chorego. Jednak ze względów zimowych, poświętujemy go na wiosnę.

5. Już dziś zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek 12 lutego, która przypada na naszą parafię w ramach Wieczystej Adoracji w naszej archidiecezji (codziennie inna parafia ma „dyżur eucharystyczny”). Będzie to zarazem pierwszy dzień adoracji w ramach tzw. Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. Drugim niech będzie Popielec (zapraszam na „eucharystyczną Randkę z Jezusem”) 14 lutego. Trzecim będzie sobota 17 lutego, gdy Kokoszyce będą kościołem stacyjnym dla Żywego Różańca naszej archidiecezji.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom – Paniom i Panom (zwłaszcza naszym strażakom!), którzy z wielkim zaangażowaniem posprzątali nasz kościół po świętach, wynieśli choinki i rozebrali szopkę.

7. Wciąż zapraszam do udziału w Karnawałowym Balu Misyjnym, który odbędzie się w najbliższą sobotę (ostatki) 10 lutego w Domu Przyjęć Montenegro w Świerklanach. Początek o godz. 19.00, koszt 200 zł od osoby. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do czwartku.

8. Ze względu na niewielką liczbę zgłoszeń, odwołany zostaje Rodzinny Wyjazd do Trzęsacza. Dajcie znać czy i kiedy (rodzice z dziećmi) bylibyście zainteresowani.

9. Rada Dzielnicy Kokoszyce zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców o wskazanie miejsc, które wymagałyby zawieszenia dodatkowego oświetlenia ulicznego (po spełnieniu wymagań formalnych). Prośba o podanie takiej informacji do 23 lutego.

10. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Kokoszycach zaprasza wszystkie Panie na wspólne świętowanie z okazji „Dnia Babci”, pożegnania karnawału i „Dnia Kobiet” w poniedziałek 12 lutego na godz. 17.00 w remizie OSP Kokoszyce. Prośba o potwierdzenie swej obecności u p. Urszuli (537 572 176), p. Krystyny (724 041 368).

11. Zachęcam do lektury Małego i Dużego Gościa Niedzielnego.

Kamera

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek 17:00
sobota 16:00
- niedziele 7:00,9:00,10:30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 143

Wczoraj 419

Tydzień 1222

Miesiąc 15647

Ogółem 1331719

Currently are 19 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions