XXIX Niedziela Zwykła – NIEDZIELA MISYJNA

1. Kolekta w czasie mszy świętej przeznaczona jest na misje Kościoła powszechnego. Przed kościołem, zbiórka na zambijską parafię w Likumbi. W minioną niedzielę na potrzeby naszej parafii zebraliśmy 4 088 zł. A na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia przekazaliśmy 2 253 zł. Za tydzień kolekta na renowację Kalwarii Piekarskiej.

2. Dziś Niedziela Misyjna. Gościmy ks. Piotra Kołcza – misjonarza w Zambii. Dziękujemy za świadectwo o posłudze misyjnej. Polecam Waszej uwadze kalendarz „2024 z Aniołami Misji prezentujący działania misjonarzy z naszej archidiecezji i zapraszający do okazania im swego wsparcia.

3. Trwają nabożeństwa różańcowe: w soboty i niedziele zapraszamy na godz. 15.15, w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 17.35, a w środy o godz. 7.30. Kontynuujemy codzienną, wspólną modlitwę w określonych intencjach: dziś w intencji misji, w poniedziałek za mieszkańców ul. Rozwojowej, we wtorek ul. Smolnej (nieparzyste), w środę ul. Smolnej (parzyste), w czwartek ul. Sportowej, w piątek ul. Strażackiej, w sobotę ul. Wesołej, w niedzielę za Przyjaciół i Sympatyków parafii, w poniedziałek mieszkańców ul. Zdrojowej i na ostatnim październikowym nabożeństwie za wszystkich zmarłych.

4. W środę zapraszam na kolejne spotkanie Klubu Seniora o godz. 8.15. Zachęcam, aby przynieść swoje albumy z dawnymi zdjęciami.

5. W piątek o 18.30 zapraszam na Spotkanie z Pismem Świętym. Chcemy omówić czytania z najbliższej niedzieli. Będzie okazja postawić pytania i nauczyć się czegoś nowego.

6. W sobotę 28 X zapraszam na misyjne spotkanie w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. O 12.00 msza święta, po niej zwiedzanie muzeum misyjnego oraz izby pamięci bł. ks. Jana Machy i spotkanie przy stole.

7. Na cmentarzu pojawiły się naklejki informujące o wygaśnięciu okresu dzierżawy miejsca grobowego. Osoby zainteresowane przedłużeniem prawa do dysponowania miejsce, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną. W okresie wzmożonych prac porządkowych na cmentarzu, tradycyjna prośba, aby w miarę możliwości śmieci zabierać ze sobą. Koszt nowych alejek to 14000 zł. Utylizacja starych nagrobków 6500 zł.

8. Już dziś zapraszam dzieci na Bal Wszystkich Świętych, który planujemy na sobotę 4 listopada.

9. Można już zabierać kartki na zalecki za zmarłych, za których modlić się będziemy w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych.

10. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.