XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca 2023 r.

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na zwyczajne funkcjonowanie naszej parafialnej wspólnoty. W minioną niedzielę, na rzecz renowacji Kalwarii w Piekarach Śląskich zebraliśmy 3055 zł. A dar dla misji w Masansie wyniósł 4 350 zł. W imieniu zambijskich parafian i śląskich misjonarzy serdecznie dziękujemy! Kolekta przyszłej niedzieli będzie wsparciem Wydziału Teologicznego UŚ.

2. Módlmy się za uczestników Światowych Dni Młodzieży w portugalskiej Lizbonie i za całą młodzież, także naszą – kokoszycką, aby mieli odwagę wyruszać w drogę z Bogiem i dawać świadectwo Ewangelii własnym życiem.

3. We wtorek rozpoczyna się sierpień, miesiąc tradycyjnej troski o trzeźwość. Zachęcamy, aby z wiarą i odpowiedzialnością podjąć walkę o własną i społeczną wolność. Pomocą może być wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości.

4. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny nawiedzając kościół parafialny, modląc się „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.

5. W tym tygodniu są pierwsze dni miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi (w czwartek od 16.00 i w piątek od 16.30) i na nabożeństwa związane z tymi dniami.

6. Odwiedziny chorych i seniorów będą w I piątek tj. 4 sierpnia od godz. 8.30. Prosimy zgłaszać zainteresowanych telefonicznie lub w zakrystii czy kancelarii.

7. Za nami cudowne przeżycie Festynu Parafialnego. Wszystkim – organizatorom, współpracownikom, występującym artystom, ofiarodawcom nagród w loterii i sponsorom, czyli wszystkim Parafianom i Sympatykom składam gorące podziękowanie za to, że jesteście „do tańca i do różańca”! Wszystkich zainteresowanych i zaangażowanych zapraszam na podsumowanie (na świeżo) tego wydarzenia w piątek 4 sierpnia o godz. 18.00. Postaram się na najbliższą niedzielę przedstawić rozliczenie finansowe Festynu.

8. Zapowiadamy już akcję zbiórki elektrośmieci, która będzie przeprowadzona w naszej parafii na początku września, a jej finał będzie 9 września.

9. Zapraszamy na kolejną parafialną wycieczkę, tym razem do Zabytkowej Kopalni Srebra i innych atrakcji w Tarnowskich Górach w sobotę 26 sierpnia. Koszt to ok. 100 złotych. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Zaliczka w wysokości 50 zł.

10. W sobotę 5 sierpnia obok sklepu Bricomarche w Wodzisławiu Śl. od 9.00 do 13.00 będzie prowadzona akcji honorowego oddawania krwi. Szczegóły na plakatach.

11. Prezydent Wodzisławia Śląskiego informuje o konsultacjach społecznych dotyczących komunikacji zbiorowej odbywających się w terminie od 21.07 do 4.08. Więcej szczegółów w gablotce.

12. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

Miesiąc 19348