23.07.2023r.

Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

1. Kolekta dzisiejsza, zbierana w czasie mszy świętych, przeznaczona jest na renowację Kalwarii w Piekarach Śląskich. Przed kościołem zbiórka na zambijską parafię w Masansie, gdzie posługuje p. Katarzyna Tomaszewska – świecka misjonarka archidiecezji katowickiej. W minioną niedzielę, na potrzeby parafii zebraliśmy 3 930 zł, serdecznie dziękuję! W najbliższą niedzielę kolekta będzie na naszą parafię.

2. Dziś, po mszy świętej o godz. 10.30 poświęcenie rowerzystów i ich pojazdów.

3. Gorąco zapraszamy do wspólnego świętowania Parafialnego Festynu. Sporo przygotowań i przejęcia dziś może wydać owoce. Rozpoczniemy świętowanie od mszy świętej o godz. 16.00 sprawowanej w intencji wszystkich Dziadków i Seniorów naszej parafii. A od godz. 17.00, na farskiej łące zaczniemy festyn. Czekają na nas liczne atrakcje: występy artystyczne naszych przedszkolaków i uczniów, prezentacje mażoretek, sportowców, strażaków i policji, występ zespołu Kokoszyczanki z Przyjaciółmi, animacje zabaw, kiermasze rękodzieła, także misyjnego, zabawy sportowe, dmuchańce, małą gastronomia, pyszne, kokoszyckie ciasta, ciekawe nagrody w Parafialnej Loterii Fantowej, i koncert zespołu Maszkety. Nadto spotkania, rozmowy i wspólne świętowanie. Gorąco zapraszamy! Prosimy o umożliwienie przybycia i udziału także osobom starszym. To oni, wraz ze św. Anną i Joachimem są w centrum naszej uwagi i troski. Gdyby ktoś potrzebował transportu, proszę śmiało dzwonić na numer parafialny – Parafialna Taksówka Miłosierdzia, bezpłatnie i serdecznie pomoże w dotarciu na Festyn.

4. W najbliższy piątek, ostatni w lipcu, zapraszamy po mszy wieczornej na nabożeństwo ku czci św. o. Pio i Jana Pawła II.

5. W sobotę, 29 lipca, zapraszam na kolejną Parafialną Ustawkę Rowerową. W ostatnie ogłoszenia wkradł się błąd, co do daty. Chcemy wyruszyć w sobotę 29 lipca na wspólną przejażdżkę Żelaznym Szlakiem Rowerowym. Będą dwie wersje trasy: o godz. 9.00 grupa zaawansowana wyruszy spod naszego kościoła do Godowa, można też dojechać do Godowa (parking za Urzędem Gminy), skąd o 10.00 wyruszymy wspólnie na Żelazny Szlak Rowerowy. Trasa z Kokoszyc i z powrotem liczy niecałe 60 km, a pętla z Godowa to ok. 30 km. Gdyby ktoś chciał wybrać się także 28 lipca w piątkowe przedpołudnie, proszę o kontakt z proboszczem.

6. Wszystkim wyruszającym lub będącym na urlopach czy wczasach życzymy słońca, pogody ducha i odpoczynku na ciele i duchu. Jeszcze serdeczniejsze życzenia kierujemy do tych, co pozostają w pracy.

7. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

Miesiąc 19294