25.06.2023r.

XII Niedziela Zwykła

1. Kolekta dzisiejsza to tzw. świętopietrze, czyli dar na inicjatywy papieskie i Stolicy Apostolskiej. Dziękuję za odpustową kolektę w wysokości 6000 zł. W najbliższą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

2. W pierwszą niedzielę wakacji, przed wakacyjnymi podróżami, chcemy dziś pobłogosławić kierowców i poświęcić pojazdy, upraszając bezpieczeństwo dla podróżujących. Prosimy zabrać jakąś pamiątkę: obrazek czy breloczek ze św. Krzysztofem. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na dofinansowanie zakupu środków transportu dla misjonarzy. Zapraszamy dziś na niedzielne nieszpory o godz. 15.30.

3. Bardzo dziękuję za wspólne świętowanie naszego odpustu, za pielgrzymowanie do Pszowa i liczny udział we mszy świętej u Pani Uśmiechniętej oraz za rodzinną atmosferę podczas Parafialnego Grillowania!

4. We wtorek 27 VI odbędzie się u nas spotkanie środowisk misyjnych i misjonarzy przebywających na urlopach.

5. Osoby wybierające się na rejs po Kanale Gliwickim w sobotę 8 lipca, proszę o uzupełnienie danych i dokonanie wpłaty. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc w II autobusie. Chętnych jest już 130 osób!

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych i seniorów będą w pierwszy piątek tj. 7 VII od 8.30. Można już zgłaszać zainteresowanych.

7. Przygotowując się do naszego Festynu Parafialnego (w niedzielę 23 lipca), zapraszam do przekazywania nagród lub do przekazania (np. poprzez przelewy bankowe) środków na zakup nagród lub organizację wydarzenia.

8. Kolejny etap prac na naszym cmentarzu to koszt 8 000 zł.

9. Rozpoczynamy czas wakacji i urlopów. Rodzicom, posyłającym swe dzieci na zorganizowany wypoczynek, przypominam o możliwości złożenia pisemnej prośby, aby organizatorzy zapewnili dzieciom udział w niedzielnej mszy świętej. Zachęcam do wierności sakramentom świętym (spowiedź i komunia święta) w miejscach swego wakacyjnego przebywania. Do odwiedzania kościołów, podpatrywania dobrych inicjatyw i pomysłów. Wszystkim życzę owocnego, bezpiecznego i rodzinnego czasu, czy to na wyjeździe czy w Kokoszycach!
Zachęcam do lektury Małego i Dużego Gościa Niedzielnego.

Tydzień 1998