Grupy parafialne Dzieci Maryi

+ Odeszli do Ojca +

Rada Parafialna

Wczoraj-Dziś

Pismo Święte on-line

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19.06.2022r.

 

1. XII Niedziela Zwykła. Jedynie w Naszym Panu Jezusie Chrystusie jest prawdziwe życie, które otrzymują wszyscy wierzący w Niego. Życie ziemskie człowieka jest przyozdobione Jego łaską i nowym sensem w perspektywie wieczności.

2. Kolekta tej niedzieli jest nadal parafialna. Dziękujemy za każdą ofiarę!

3. Wyrażam wielką wdzięczność za Wasze świadectwo wiary w obecność Chrystusa Eucharystycznego podczas procesji Bożego Ciała. Było nas 410. Dziękuję szczególnie rodzinom strojącym ołtarze i mężczyznom, którzy je chętnie rozwieźli i przywieźli po uroczystościach. Dziękuję Strażakom i Policji za służbę!

4. W Oktawie Bożego Ciała będziemy uczestniczyć w procesjach z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła lub wewnątrz kościoła, zgodnie z ogłoszeniami.

5. Do Parafialnej Rady Duszpasterskiej weszli z wyborów lub nominacji: Witold Kowol, Agata Burda, Barbara Maciocha, Adam Rymer, Sebastian Podeszwa, Urszula Grabowska, Agnieszka Pinior, Krystyna Warcok, Stefania Klimek, Tadeusz Kałusowski, Eugeniusz Chłapek, Mirosław Kubek. Głosowało 339 osób.

6. Jutro obchodzimy Krupne Święto ze ślubowaną pielgrzymką do Matki Bożej Pszowskiej. Zapraszam więc na procesję. Wyjdziemy spod naszego kościoła o 7:4o. W naszym kościele nie będzie mszy porannej. O 9:oo odprawimy w bazylice i na tę Eucharystię jak zwykle dojadą osoby słabsze i starsze. Proszę o frekwencję, aby nasz orszak pielgrzymi był żywy i nie przypominał grupy zbłąkanych wędrowców.

7. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Świętego Jana Chrzciciela.

8. W piątej jest Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od 15:5o do 16:5o będzie otwarty kościółek Najświętszego Serca Pana Jezusa przy parku, do którego uczęszczali nasi przodkowie na katechezę i nabożeństwa. Można go nawiedzić w ramach pozyskania odpustu. Msza wieczorna będzie w kościele parafialnym, ale bez okazji do spowiedzi św. Rano odprawimy Eucharystię na zakończenie roku szkolnego. Na obu mszach zebrana będzie kolekta na Stolicę Apostolską, tzw. świętopietrze. Tego dnia nie ma postu piątkowego.

9. W sobotę w całym Kościele Powszechnym jest wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Już wieczorem rozpoczniemy naszą parafialną Uroczystość Odpustową ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Na nabożeństwo i Eucharystię o 16:oo zapraszam serdecznie wszystkich członków grup modlitewnych i formacyjnych na ostatnie spotkanie w tym gronie z odchodzącym proboszczem. Stańmy jak jeden mąż przed Maryją ze śpiewem na ustach w klimacie różańcowym, legionowym i szensztackim!

10. Msze w niedzielę odpustową będą odprawiane jak w każdą inną niedzielę. Zapraszam na Uroczyste Nieszpory Maryjne (bez spóźnienia, tzn. na 15:3o). Kazania odpustowe wygłosi sam ksiądz proboszcz, a potem wyjedzie na krótki urlop. We wtorek wieczorem załatwmy więc sprawy związane z obecnością proboszcza. przy których jest potrzebny podpis proboszcza. W odpust po mszach niedzielnych pobłogosławimy pojazdy przez wstaw. Św. Krzysztofa. A potem dla wielu wakacje.

11. Trwają zapisy na wrześniową pielgrzymkę pociągiem do Lourdes.

12. Gość Niedzielny kolejny raz bije na alarm, gdy chodzi o zaplątanie życia dzieci w ekran komórek z internetowym światem. W dodatku katowickim dowiemy się o nowym Panteonie Śląskim. Polecam też artykuł – Jak nas widzą. Mamy też Mały Gość Niedzielny na wakacje. Chorym zanieśmy do domu Apostolstwo Chorych.

 

 

Polish Czech English French German Ukrainian

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek 17:00
sobota 16:00
- niedziele 7:00,9:00,10:30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 57

Wczoraj 565

Tydzień 1654

Miesiąc 18400

Ogółem 746675

Currently are 19 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions