03.04.2022r.

1. V Niedziela Wielkiego Postu rozpoczyna II część Wielkiego Postu mająca charakter pasyjny. Można zasłonić krzyże w przestrzeni kościoła do Liturgii Męki Pańskiej.

2. Czytamy dziś komunikat o kontynuacji Synodu w sprawach ważnych dla Kościoła.

3. Zapraszam na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne o 15:15, a potem o 16:1o możemy obejrzeć wystawę biblijno-historyczną o Męce i Śmierci Jezusa Chrystusa „Non novi illum” („Nie znam Go”) /Łk 22,57/. Jej autorem jest ks. dr hab. Janusz Wilk, który osobiście poprowadzi zainteresowanych. Miejsce wystawy: Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny w Kokoszycach na Pałacowej 53.

4. Kolekta tej i następnej niedzieli jest na potrzeby naszej parafii – na spłatę naszych zobowiązań w związku z malowaniem i renowacją posadzki. Tak się złożyło, że ostatnia kolekta na parafię była przed miesiącem. Serdeczne dzięki za ofiary!

5. Ksiądz proboszcz wygłasza w tych dniach rekolekcje wielkopostne poza parafią i prosi o modlitwę wsparcia dla niego samego i całej parafii w Jedłowniku. W kancelarii proboszcz będzie dopiero w czwartek.

6. Dziękuję parafianom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie na Odnowienie Misji Świętych w naszej parafii i uczestniczyli w spotkaniach tego czasu.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszam na adorację.

8. W piątek o 18:3o jest dodatkowa Droga Krzyż. dla młodzieży. Zapraszam młodzież dorosłą i szkolną od 7 klasy - szczególnie tych, którzy nie przyszli na spotkanie misyjne. W sobotę o 11:oo jest Droga Krzyżowa dla dzieci do 6 klasy.

9. Po drodze krzyżowej dla młodzieży, chcę się spotkać z uczniami klasy ósmej, którzy w ostatnich 2. latach przygotowywali się do przyjęcia bierzmowania. Osoby dotychczas niezainteresowane bierzmowaniem lub niepraktykujące, będą mogli rozpocząć przygotowanie do bierzmowania po 15 maja, co będzie jeszcze ogłoszone.

10. Wielkopostny dzień skupienia dla samorządowców naszych miast, powiatów i gmin odbędzie się 9 kwietnia w godz. 10–14 w Kokoszycach (Dom Rekolekcyjny).

11. Obchód chorych będzie w Wielkim Tygodniu wg ogłoszeń w przyszłą niedzielę.

12. 1 maja w naszej parafii jest I Komunia Św., a 7. maja pielgrzymka dzieci i rodziców.

13. W niedzielę 15.05 o 16:oo przygotowana młodzież z 8 kl. zostanie wybierzmowana.

14. Przygotowaliśmy Dom Parafialny do przyjęcia 6-7 osób. Związane z tym wydatki zostały uiszczone. Dziękuję z serca za: pomoc poszczególnych parafian (kołdry, koce, poszwy – te jeszcze są potrzebne 135/200 i 160/200) i dzięki za ogólną ofiarę złożoną w piątek 25. marca. Przygotowaliśmy też kilka paczek na Ukrainę według listy ze strony parafialnej. Wciąż można przynosić dary wypisane na 2 listach potrzebnych rzeczy – jedna jest na stronie parafii, druga w gablotce (dla żołnierzy).

15. Proszę przedstawicieli Rady Duszpasterskiej i pozostałych zainteresowanych o podzielenie się swoimi przemyśleniami na ten temat godzin odprawiania Mszy św. niedzielnych - najlepiej drogą telefoniczną w czwartek. Za tydzień ogłosimy zmiany.

16. Gość Niedzielny ukazuje sytuację uchodźców wojennych i inne skutki wojny, które rodzą konkretną pomoc. Jest też podsumowanie wizyty prezydenta USA w Polsce.