27.03.2022r.

1. IV Niedziela Wielkiego Postu. W prezbiterium naszej świątyni została postawiona figura Świętego Michała Archanioła z Gargano (to miejsce objawienia się Archanioła we Włoszech). Przez wstawiennictwo tegoż Patrona módlmy się o pokój na Ukrainie i w świecie, a także o ochronę naszej Ojczyzny przed Jej wrogami.

2. Dziś ostatni dzień Odnowienia Misji Świętych. Adoracja Krzyża Misyjnego zakończy nasze 4. dniowe ćwiczenia duchowne w których parafianie dobrej woli przeżywali wspólne Eucharystie i nabożeństwa, wysłuchali nauk, a uczyniwszy rachunek sumienia odbyli spowiedź św. i pojednali się z Bogiem. Na zakończenie zabiją dzwony na znak dziękczynienia i na znak dla wszystkich, którzy nie skorzystali z podanej im Łaski Bożej, pomimo licznych zaproszeń.

3. Kolekta jest dzisiaj na utrzymanie i wykształcenie nowicjuszy - kandydatów na kleryków Misjonarzy Świętej Rodziny. Bóg zapłać za ofiary!

4. W Uroczystość Zwiastowania Ojciec Święty Franciszek dokonał Aktu oddania Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Bogu niech będą dzięki!

5. Dziękuję Ojcu Misjonarzowi ks. dr. hab. Adamowi Sobczykowi za ofiarowany nam czas i słowo umocnienia w wierze a wszystko to na Chwałę Bożą i dla naszego pożytku. Życzymy Ojcu duchowej radości w życiu zakonnym i kapłańskim, w pracy duszpasterskiej i naukowej. Dziękuję też z całego serca wszystkim parafianom za uczestnictwo w Misjach, co jest duchowym kapitałem Kościoła.

6. Dziękuję za ofiary złożone w piątek na przygotowanie domu parafialnego do tymczasowego zamieszkania kilku osób uciekających przed krwawą wojną. Zamontowaliśmy już duży bojler, wstawiliśmy kabinę prysznicową i zalepiliśmy uszkodzoną w czasie montażu ścianę. Potrzeba jeszcze kupić małą kuchenkę indukcyjną i mikrofalową (chyba, że ktoś może taką odstąpić). Mamy 6 łóżek rozkładanych (przydałyby się lepsze). Mile widziane są 4 kołdry, poduszki i koc. Nikt się nie zgłosił do przygotowania paczek na Ukrainę, więc zrobimy je na probostwie. Proszę o pomoc we wtorek, zaraz po Mszy św. Lista potrzebnych produktów jest na stronie parafii. Przypomnę, że skarbonka z dawnym napisem Remont Kaplicy 1722 jest przeznaczona do odwołania dla ofiar parafian na pomoc uchodźcom wojennym.

7. Zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej. Można przyjść do kancelarii parafialnej we wtorek lub w piątek od 18:oo do 19:oo. Będą indywidualne rozmowy z proboszczem przed bierzmowaniem, dlatego proszę, aby nie przyszli wszyscy na raz. Uczniowie, którzy zlekceważyli przygotowanie mogą je rozpocząć.

8. Ksiądz solenizant Tomasz dziękuje wszystkim za modlitwę i życzenia w dniu Jego 50. urodzin i wszelkie wyrazy życzliwości okazywane przez cały rok.

9. W domu rekolekcyjnym jest wystawa biblijno-historyczna o Męce i Śmierci Jezusa Chrystusa „Non novi illum” („Nie znam Go”) /Łk 22,57/ - autorstwa ks. dr. hab. Janusza Wilka. Możliwość zobaczenia dla parafiiniedziela 3. kwietnia o 16:10.

10. Trwają zapisy na pielgrzymkę pociągiem do Lourdes. (w dniach 8-16 IX)

11. Jest Gość Niedzielny, akcentuje dziś prorocką misję Fatimy.