ODNOWIENIE MISJI ŚWIĘTYCH

• Zaproszeni są wszyscy parafianie – członkowie Kościoła Katolickiego i nasi Goście z Ukrainy (wg uznania i rozumienia języka polskiego). Zapraszajmy się wzajemnie i nie zapomnijmy o niepraktykujących parafianach, którzy nie czytają tych ogłoszeń. Czyńmy to w duchu apostolskiej troski jednak z wielką delikatnością bez oznak nachalności. Apostolstwo trzeba łączyć z modlitwą!
  • PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ DOKŁADNIE Z PLANEM ODNOWIENIA MISJI. Proszę niech będzie pod ręką. Znajdziemy go na wydrukowanych kartkach obok ogłoszeń parafialnych, a ponadto na stronach parafii i w gablotce.
  • W piątek podczas Mszy św. sprawowanej o 10:oo będzie można przyjąć sakrament chorych. Jak zawsze proszę o dowóz osób chorych do kościoła.
  • Intencje mszalne tych dni znajdują się w porządku nabożeństw.
  • Proszę, by przystąpić do spowiedzi św. i gorliwie uczestniczyć w spotkaniach. Liczę na dobrą wolę i gorliwość parafian w tych dniach oddanych Chrystusowi.
  • Drodzy Rodzice – przypomnijcie swoim dzieciom, że to ważny czas! Proszę, by każde dziecko (do 6 klasy włącznie) przyszło na jedną Mszę św. oprócz niedzieli. Ponadto na drogę krzyżową dla dzieci w sobotę o 11:oo, tym bardziej, że rekolekcje szkolne dla dzieci odbędą się poza Wielkim Postem.
  • Młodzież dorosłą i szkolną (od 7 klasy wzwyż) proszę o uczestnictwo razem z dorosłymi i oczywiście zapraszam na naukę stanową dla młodzieży.
  • Rekolekcje poprowadzi ks. dr hab. Adam Sobczyk MSF, za co Mu dziękujemy!
  • Kolekta 27 III będzie na utrzymanie i formację nowicjuszy Misjonarzy (MSF)

20-03-2022r.

1. III Niedziela Wielkiego Postu. Z Watykanu doszła do nas wiadomość, że w piątek 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas celebracji o godz. 17.00 w Bazylice Św. Piotra, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi, a wszystko to w czasie Odnowienia Misji Świętych w naszej Parafii Niepokalanego Serca Maryi. Tego aktu w tym samym dniu w Fatimie dokona Kard. Konrad Krajewski.

2. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. Bóg zapłać za wszelkie złożone z serca ofiary, te wrzucone do koszyczka lub przelane! Kolekta za tydzień jest kolektą misyjną dla Misjonarzy Świętej Rodziny – na formację nowicjuszy.

3. Chcę poinformować, że mamy już zapłacony rachunek za gaz spalony w styczniu i lutym, co w dzisiejszej sytuacji jest powodem do radości. Jest tak dzięki Waszej ofiarności! Teraz chcemy powoli zakończyć zobowiązania finansowe po malowaniu kościoła i odnowieniu posadzki. Dzisiaj cena tych dzieł byłaby znacznie wyższa, nawet o 20-30%.

4. Zgodnie z zapowiedzią po Mszach św. można wesprzeć Fundusz Misyjny Ad Gentes. Zbiórka taka jest czyniona rokrocznie. W ubiegłym roku fundusz ten zrealizował 104 projekty misyjne o wartości ponad 122300 i wsparł misjonarzy dotacjami na sumę prawie 2 mln złotych. Kto chce się włączyć w to dzieło, proszę złożyć swoją ofiarę do drewnianej skarbony lub idąc w procesji ofiarniczej.

5. Nieustannie trwamy na modlitwie o cud pokoju i za ludzi udręczonych wojną. Dziękujmy za świadectwo wiernych świadczących ogromną pomoc uchodźcom wojennym. Wielu złożyło hojną ofiarę na ten cel. Kolekta w Zwiastowanie Pańskie, tj. w ten piątek, też będzie przeznaczona na pomoc uchodźcom, ale tym razem uchodźcom żyjącym w naszej parafii. Nasi parafianie dali schronienie kilkunastu rodzinom, a nasz dom parafialny jest pilnie przystosowywany do tymczasowego zamieszkania w nim kilku osób. W salce na górze jest już kilka rozkładanych łóżek (może ktoś z Was pożyczyłby lepsze lub rozkładaną kanapę?) Wkrótce uzupełnimy pojemnik z olejem opałowym na całodobowe ogrzewanie. Montujemy też bojler przy piecu i kabinę prysznicową. Trzeba jeszcze kupić małą kuchenkę indukcyjną. Myślimy, że czas pomocy nie skończy się tak prędko.

6. Uwaga! Jeśli twoja rodzina chce zrobić paczkę dla Ukrainy – zgłoś to księdzu proboszczowi!

7. Gość Niedzielny zamieszcza wywiad z ks. Markiem Dziewieckim (prowadził u nas rekolekcje w 2019). Polecam też dobry artykuł o erze cielesności. Jest też Mały Gość Niedzielny z obrazkiem Św. Michała Archanioła i GN Extra o osobie i życiu Św. Pio.

8. W tyle kościoła można nabyć Paschaliki Wielkanocne CARITAS. Cena w parafii - 5 zł.

9. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest możliwe przystąpienie do Duchowej Adopcji Serca. Polega ona na modlitewnym wsparciu jednego dziecka poczętego, aby mogło się bezpiecznie urodzić i by było kochane. Szczegółowe informacje na ten temat można poznać w specjalnym biuletynie – jest on obok Gościa Niedzielnego. Wszystko znajdziemy też na stronach internetowych. Wolę przyjęcia Adopcji zgłaszamy wcześniej proboszczowi.

10. W sobotę podczas mszy św. misyjnej o 16:oo wspólnie podziękujmy Bogu za 50 lat życia Księdza Tomasza, prosząc o zdrowie i radość z bycia kapłanem. Abraham wzywa!

11. Wkrótce zaczną się przedświąteczne porządki na naszym cmentarzu. Ośmielam się jeszcze raz poprosić parafian, aby swoje zużyte znicze zabrać do domu i wrzucić je do worków na szkło – co jest już opłacone. Pozwoli to nam zaoszczędzić kilka tysięcy złotych. Dziękuję tej garstce parafian, która czyni tak już od dawna. Bardzo Wam dziękuję!

12. Dziękuję za ofiary składane do skarbonek. Proszę jednak o większą uwagę, aby ofiar nie wrzucać do dziurki do klucza, co niszczy zamek i powoduje ciągłe te same naprawy.

13. Rada Dzielnicy informuje, że 21.03.22 od 18:oo-19:oo w świetlicy OSP jest dyżur, w czasie którego można składać swoje uwagi i propozycje.