20.02.2022r.

1. VII Niedziela Zwykła. Prowadząc nawet najlepsze i godne moralnie życie możemy być uwikłani w zło tego świata. Trzeba nie tylko czynić dobro, ale i bronić się przed złem. Jedną z form takiej walki jest niedoprowadzanie do eskalacji zła przez chęć odwetu czy innej formy zemsty. Wtedy zło traci na sile.

2. Kolekty tej i następnej niedzieli będzie przygotowaniem na rachunek za gaz.

3. Módlmy się za dzieci i młodzież w czasie ferii zimowych, aby wypoczęły i odpoczęły od komputera i komórki - widząc człowieka i przyrodę. Nie zapominajmy, by oddać Bogu należny Jemu czas. Rodzice, przypomnijcie o tym swoim dzieciom!

4. Gość Niedzielny podrożał i kosztuje 8 złotych. Zabierzmy Apostolstwo Chorych.

5. We wrześniu będzie pielgrzymka chorych i opiekunów do Lourdes – pociągiem.

6. Proszę kolejny raz o uregulowanie należności za wynajem miejsca cmentarnego po przekroczonym terminie lub proszę zgłosić rezygnację z grobu. Nieopłacenie grobu w rok po terminie jest równoznaczne z rezygnacją. W takim przypadku należy usunąć we własnym zakresie płytę grobową, szczególnie jeśli ma jakąś wartość. Jeśli to nie nastąpi parafia zutylizuje pomnik. Proces likwidacji grobu jest nieodwracalny.

7. Za tydzień będzie ostatnia Niedziela Okresu Zwykłego. Wkrótce rozpoczniemy Wielki Post. Czyniąc plany swoich spraw i spotkań pamiętajmy o nabożeństwach pasyjnych. GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM będą w niedziele o 15:15. DROGA KRZYZOWA dla wszystkich wiernych w piątek o 17:35; dla dzieci w sobotę o 11:oo, lecz nie w każdą sobotę; dodatkowo dla młodzieży w piątek wieczorem 11 III i 1 IV; dla parafii Kokoszyce i Zawada z Pszowa na Kalwarię Pszowską w sobotę 19 III. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE JAKO ODNOWIENIE MISJI ŚWIĘTYCH – od wieczora 24 III do 27 III. Po I Niedzieli Wielkiego Postu odbędą się spotkania formacyjne. Plany te nie zakładają nawrotu pandemii. Wszystko będzie w porządku nabożeństw.

8. Drodzy parafianie. Skutki działania pandemii są ostatnio coraz mniejsze, a co za tym idzie maleją obostrzenia sanitarne. Wracamy do normalności. Odchodzimy więc od odprawiania sześciu mszy niedzielnych (w tym trzech dodatkowych). Jednak będziemy odprawiać cztery msze niedzielne. Od I Niedzieli Wielkiego Postu Msza święta niedzielna będzie odprawiana o 7:oo, 9:oo, 10:3o, 16:oo i w sobotę bez zmian. Na czas przejściowy wyłączamy z grafiku Eucharystię o 8:oo. Jeżeli ten układ spodoba się parafianom, możemy za wskazaniem Rady Duszpasterskiej pozostawić go już na stałe. Jeżeli zaś po wielkopostnej próbie stwierdzimy, że stary układ był lepszy, to do niego wrócimy. Po spotkaniu z Radą Duszpasterską zadecyduję też, czy msza poniedziałkowa będzie o 17:oo, zamiast o 7:oo. Jeżeli praktykujący parafianie mają inne propozycje, proszę je przedstawić Waszym przedstawicielom z Rady Par. Nie chcemy pochopnie podejmować takich decyzji, które rodzą zmiany na co najmniej kilka lat. W dużych miastach wierni proszą o późniejsze msze, nawet po 19:oo. W naszych realiach parafianie cenią sobie raczej ranne msze. Kiedy u nas na początku pandemii były wieczorem dwie msze o 16:oo i 17:oo (dodatkowa) – na tę drugą przychodziła tylko garstka wiernych. Do tematu wrócimy pod koniec Wielkiego Postu, a tymczasem porozmawiajmy i zastanówmy się dobrze.

9. Ksiądz Janusz Wilk napisał dwie nowe książki. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablotce.