13.02.2022r.

1. VI Niedziela Zwykła jest u nas przeżywana pod znakiem Cudownego Medalika związanego z Objawieniem się Matki Bożej Świętej Katarzynie Labouré w Paryżu w 1830. Wielu parafian nosi taki Medalik. Szczególnie Legion Maryi w swoim apostolskim działaniu przybliża Go wiernym - za co pięknie dziękujemy. Dzisiaj przybliżymy treści związane z Objawieniem Maryi. Pomogą nam w tym nasi goście: Ks. Maciej Kuczak CM z Tarnowa i Siostry Szarytki z Krakowa. Oddajemy Im prowadzenie Liturgii Słowa podczas Mszy św. z wyj. tej o 7:oo. Po Eucharystii można odebrać od Sióstr Cudowny Medalik i będzie okazja wsparcia dzieł apostolskich tychże Zgromadzeń Św. Wincentego a Paulo.

2. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na spłatę naszych zobowiązań. Dobrowolne ofiary złożone podczas mszy kolędowych pozwoliły na zmniejszenie naszych zaległości o 25000 zł. To dar 240 rodzin. Bóg Wam zapłać za finansowanie remontów, pamiętając że również przez cały rok dajecie ofiary na bieżące funkcjonowanie parafii, gdzie dominują wszelakie rachunki. Dzięki ofiarodawcom są one płacone na bieżąco. Dziękuję też rodzinom, które przelały swoje ofiary na powyższe. Dziękuję tym bardziej, że minęły już lata kiedy spora część parafian przelewała swoje roczne ofiary na remonty. Jestem świadom, że kondycja finansowa zmienia się – raz na lepsze, raz na gorsze. Dlatego nie każdy może ofiarować swój dar, co jest oczywiste i zrozumiałe. Dlatego dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję. Nie brakuje tych, którzy dbają o swój kościół i Kościół. Owszem, nie brakuje też wiernych którzy mogliby, lecz w ostatnich 10 latach nigdy nie wsparli dodatkową ofiarą inwestycji i dzieł remontowych parafii. Tak było, jest i będzie.

3. Największe dzieła, które udało się zrealizować naszej wspólnocie w ostatnich latach: wybudowanie domu parafialnego z kaplicą przedpogrzebową i chłodnią, która nadal jest darmowa dla parafian, remont generalny świątyni z pięknym marmurowym wystrojem liturgicznym i marmurową posadzką oraz oświetleniem okien, ocieplenie kościoła z ogrzewaniem podłogowym, pomalowanie elewacji zewnętrznej kościoła i kopuły nad prezbiterium, zakup nowego pieca gazowego w kościele i na probostwie (odświeżenie i uporządkowanie piwnic). Kolejne dzieła: nowe schody wejściowe, nowa zakrystia, nowe solidne, wygodne ławki i konfesjonały. Kupiliśmy sprowadzone organy koncertowe i zamontowaliśmy je na nowej granitowej posadzce. Dalej: renowacja drewnianych figur świętych z pozbawieniem ich kornika, zamontowanie reflektorów głównych na suficie świątyni, zakup konstrukcji ołtarzowych na Boże Ciało. Generalne wyremontowanie na probostwie kuchni oraz dwóch łazienek. Zamontowanie systemu monitorującego, renowacja krzyża na cmentarzu, odbudowa Kaplicy 1722, dwukrotna renowacja posadzki nie licząc zwykłej jej konserwacji, pozłocenie kilku naczyń liturgicznych i odnowienie garderoby szat liturgicznych, oraz garnituru ksiąg liturgicznych. Oto nasze dzieła na Chwałę Bożą i dla naszego pożytku. Nie zatrzymujemy się na mniejszych wydatkach, choć było ich wiele. Jestem pewien, że ktokolwiek i kiedykolwiek będzie w Kokoszycach proboszczem, będziecie dbać o swój kościół i parafię, bo tacy jesteście i macie łaskę dojrzałej wiary. Niech Dobry Pan wynagrodzi waszą hojność, a dzieła te - cieszą oko i radują serce.

4. W imieniu nas wszystkich dziękuję parafianom, którzy pracowali przy rozbiórce stajenki i choinek. Dziękuję tym bardziej, że zawsze wystarczy tylko jedna prośba, abyście pomogli.

5. Gość Niedzielny zawiera kolejny audiobook z fragmentami Biblii. Następny taki będzie 6. marca. Jest też artykuł o chorych; o kawie; o Europie; o telefonie zaufania dla dzieci.

6. W poniedziałek jest Święto Św. Cyryla i Metodego więc módlmy się gorąco za Europę.

7. Dzieciom szkolnym i nauczycielom życzę udanych ferii zimowych! Bądźcie zdrowi !!!

8. W Popielec i I piątek marca jest kolejny obchód chorych. Zgłoszenia telef. - dzień przed.