06.02.2022r.

1. V Niedziela Zwykła. Ewangelia jest Mocą Bożą zbawiającą każdego, kto uwierzy w Chrystusa. Staliśmy się uczestnikami Boskiej natury, nowym stworzeniem. Wiele jest serc które kochają Słowo Boże i według niego żyją. Wielu jest tych, którzy dopiero czekają na Ewangelię, bo nie poznali Jej nawet żyjąc w Europie. Wielu jest w końcu tych, którzy odchodzą. Widzą grzech tylko poza sobą, lecz nie widzą Bożej obecności z Miłosierdziem, Dobrocią, Mądrością i Opatrznością. Nie widzą też tysięcy wiernych Bogu ludzi, którzy tworzą Kościół i realizują wzorowo swoje powołanie wsparci wstawiennictwem Matki Bożej i Świętych, stąd Bogiem dla nich nie jest świat, ciało i swawola. Jezus jest ich Panem!

2. Dzisiaj śpiewamy suplikacje modlimy się o pokój i zdrowie dla nas wszystkich.

3. Kolekta jest dziś na potrzeby archidiecezji. Za tydzień na parafię. Dzięki za każdy dar!

4. W czwartek wieczorem spotkają się w Kokoszycach księża dekanatu pszowskiego.

5. W piątek w dniu Matki Bożej z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorych. Nie planujemy spotkania chorych w kościele. Uczynimy to w lepszym czasie, np. w czasie rekolekcji parafialnych, jeśli będą się mogły odbyć w końcu marca. Tymczasem zapraszam do wizyty księdza w domach z posługą sakramentalną. Wybierzmy jeden z terminów i zadzwońmy zamówić wizytę dzień przed: Piątek 11 lutego; Popielec 2 marca; I piątek miesiąca 4 marca. W poważnych sytuacjach nie sugerujemy się tymi terminami tylko dzwonimy.

6. W sobotę przypada w naszej parafii Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dla wielu jest to dzień wolny od pracy. Proszę, aby cała parafia zmobilizowała się i przyszła poprzebywać przed Panem Jezusem na modlitwie za świat, swoją Ojczyznę, całą rodzinę i samego siebie. Zaprośmy na adorację swoich domowników, a szczególnie dzieci i młodzież. Kto może niech przyjdzie według wyznaczonego planu. O każdej równej godzinie możemy się wspólnie modlić i śpiewać na głos. Po pół godzinie zachowajmy ciszę modlitewną. Życzę owocnej modlitwy. W kościele podwyższymy temperaturę o 2 °C.

7. W niedzielę przybędą do nas goście z misją duszpasterską w związku z Nowenną przed Jubileuszem 200. lecia Objawień Matki Bożej w Paryżu z 1830, o czym nam przypomina Cudowny Medalik. Ojciec Misjonarz ze zgromadzenia Misjonarzy Wincentego a Paulo wygłosi kazania o: 17:oo (sob.); 8:oo, 10:3o, 12:oo i 16:oo. Siostry Szarytki przedstawią krótką inscenizację na mszach niedzielnych podczas kazania Księdza Misjonarza. Po mszach będzie można otrzymać Cudowny Medalik i wspomóc te Zgromadzenia Misyjne.

8. Gość Niedzielny kosztuje 8 zł. Można w nim przeczytać o sytuacji na Ukrainie, o wyborze chrzestnych „jeśli to możliwe”, o marnowaniu żywności. Zawsze są czytania lit. i prog. TV.

PLAN CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – 12.02.2022

8:oo Msza św. na rozpoczęcie Adoracji
8:3o Dyżur modlitewny - ksiądz proboszcz i dalej według mieszkańców ulic:
9:oo Młodzieżowa i Szwedy
10:oo Pszowska i Marii Dąbrowskiej
11:oo Oraczy i Zdrojowa
12:oo Anioł Pański. Pałacowa, Matki Teresy, Dołki, Gagarina i Wesoła
13:oo Olszyny, Strażacka i Norwida
14:oo Smolna
15:oo Koronka do Bożego Miłosierdzia. Ksiądz proboszcz, Siostry Zakonne i Dzieci.
15:3o Osadnicza, Parkowa i Sportowa
16:3o Adoruje młodzież pracująca i ucząca się - przed i po bierzmowaniu.
17:oo Msza św. na zakończenie Adoracji