30.01.2022r.

1. IV Niedziela Zwykła. Czytamy dzisiaj w kościołach komunikat Arcybiskupa Wiktora dotyczący dwóch tematów. Pierwszy to Dzień Życia Konsekrowanego. Drugi to rozpoczęcie pasterskiej posługi Arcybiskupa Adriana - koadiutora.

2. W sytuacji szczytu V fali koronawirusa:

• Msze św. krótsze. Niektóre będą bez organów. Ogłoszenia parafialne proszę czytać.
  • Kontynuujemy znane wszystkim zasady: maseczka, dezynfekcja i dystans.
  • Apeluję, by w ławce siedziały tylko 3 osoby ze wzgl. na powyższe i limit miejsc 30%.
  • Wielu naszych parafian jest chorych lub przebywają na kwarantannie. Covid-19 nie oszczędził tym razem dzieci. Nie jest możliwe normalne prowadzenie spotkań formacyjnych. Parafia nie organizuje żadnych wyjazdów i pielgrzymek. Załatwiamy tylko to co konieczne. Proste sprawy załatwiajmy telefonicznie z wyjątkiem środy.
  • Komunię św. można przyjąć na rękę (płasko podana dłoń). Komunii św. bezpośrednio do ust udziela tylko proboszcz lub inny wskazany kapłan.
  • Msze św. dodatkowe będą kontynuowane do odwołania (dzisiaj jednak nie będzie Mszy św. dodatkowej o 11:3o i podobna sytuacja może się powtarzać, co zawsze zobaczymy w porządku nabożeństw). Wciąż prosimy kapłanów spoza parafii o pomoc duszpasterską w odprawianiu tak wielu Mszy św. Pomagają też organiści.
  • Za tydzień nie będzie kazania niedzielnego. Będziemy wspólnie śpiewać Suplikacje.

3. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby formacji ministrantów i Dzieci Maryi. Wesprzyjcie proszę ten cel tak jak podczas kolędy. Dziękuję!

4. Dzisiaj odprawiamy ostatnie Msze św. kolędowe. Eucharystię o 8:oo i 16:oo odprawi Ks. Rafał Borkowy – prowadzący kurs propedeutyczny w Kokoszycach.

5. Gość Niedzielny można nabyć zawsze w tyle kościoła. Kosztuje teraz 8 złotych.

6. Módlmy się o pokój. Jutro odprawimy Mszę św., a w piątek DROGĘ KRZYŻOWĄ

7. W środę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego.

• Odprawimy Msze św. o 10:oo i 17:oo. Uwaga! Nie będzie Eucharystii o 7:oo.
  • W tym dniu obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za zakonników w szerokim tego słowa znaczeniu. Będzie zebrana kolekta na zakony kontemplacyjne. W archidiecezji są to Wizytki (Rybnik) i Karmelitanki (Katowice).
  • W dniu Matki Bożej Gromnicznej poświęcimy przyniesione przez Was gromnice
  • ODWOŁANE jest poświęcenie świec komunijnych!

8. W czwartek 3 lutego wspominamy Św. Błażeja patrona w chorobach gardła. Można przyjąć Jego błogosławieństwo po Mszy św., a nawet już w środę wieczorem.

9. W tym tygodniu mamy Dni Eucharystyczne i dodatkowe nabożeństwa. W I piątek jest od lat kolekta na cele miłosierdzia. Ofiarę taką można też składać do skarbonki.

10. W sobotę poświęcimy chleb Św. Agaty i wodę. Pielęgnujmy tę tradycję!

11.W przyszłą niedzielę jest kolekta na potrzeby archidiecezji - na utrzymanie, remonty i działalność domów rekolekcyjnych, głównie w Kokoszycach i Brennej.

NAMASZCZENIE CHORYCH – przygotowanie do przyjęcia sakramentu:

• Chorzy proszą o ten sakrament proboszcza: w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
  • Może mieć miejsce w kościele (dzień chorych, rekolekcje, prywatna prośba), w domu chorego (w czasie obchodu, wezwania) lub w szpitalu (wzywamy kapelana szpitala)
  • Nie czekamy na ostatnie chwile życia, bo wtedy wielu umiera bez sakramentów.

12. Ważny DAR! W godzinie śmierci kapłan ma władzę udzielenia odpustu zupełnego.

• Przy udzielaniu namaszczenia chorych nie składamy żadnej ofiary!