23.01.2022r.

1. III Niedziela Zwykła jest przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego, ustanowiona przez papieża Franciszka (Mottu Proprio Aperuit illis - 2019). Jednocześnie trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

2. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na spłatę naszych zobowiązań.

Za tydzień odprawimy ostatnie Msze św. kolędowe. Nie będzie Mszy św. o 11:3o. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby formacji Ministrantów i Dzieci Maryi. Tak jak zawsze w czasie kolędy wspomogliśmy ministrantów ofiarą, tak też uczyńmy to za tydzień. Msze św. z kazaniem o 8:oo i 16:oo odprawi ksiądz Rafał Borkowy – prowadzący kurs propedeutyczny w Kokoszycach. Dziękujemy Księdzu za comiesięczną posługę duszpasterską wspomagającą nas w czasie pandemii.

3.Msza św. w poniedziałek będzie nadal odprawiana o 17:oo do odwołania. W przypadku, kiedy w poniedziałek wypadnie pogrzeb, a Msza św. poniedziałkowa będzie bez intencji, to w takiej sytuacji odprawimy tylko pogrzeb.

4. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszam na probostwo rodziców ministrantów na robocze spotkanie dotyczące służby i formacji chłopców w czasie pandemii. Wystarczy jak przyjdzie jeden z rodziców.

5. W piątek nasza parafia przedstawi do kontroli w Kurii Archidiecezjalnej wszystkie księgi budowlane obiektów wraz z aktualnymi przeglądami wszystkich instalacji, obiektów pod względem technicznym i samych pieców. Wszystkie te sprawy mamy starannie prowadzone. Jedynie piec w domu parafialnym dopełnia swego żywota.

6. Przypominam, że Gość Niedzielny od Nowego Roku kosztuje 8 złotych. Osoby, które zaprenumerowały GN płacą tylko 5 złotych. Promocja ta już się skończyła.

7. C.d. przypomnień dotyczących przygotowania się do sakramentów w naszej parafii:

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

• Okazja do jej przeżycia jest codziennie, co najmniej kwadrans przed każdą Mszą św. z wyjątkiem Mszy św.: obrzędowych, dodatkowych i niedzielnej o 16:oo.
  • W Dni Eucharystyczne znacznie wcześniej według ogłoszeń parafialnych.
  • Przed świętami i w czasie rekolekcji jest w ogłoszeniach osobny grafik spowiedzi.
  • Spowiedź dla dzieci jest przed mszą szkolną, ale jest też możliwa w inny dzień.
  • Proboszcz nie zaprasza penitentów pukaniem, lecz oświeconym światłem w środkowej części konfesjonału, gdzie siedzi i czeka nie rozglądając się na boki.
  • Spowiedź niedosłyszących trzeba uprzedzić i można ją odbyć poza konfesjonałem
  • W czasie wizyty u chorego, sami przedstawiamy księdzu gotowość przystąpienia do spowiedzi św., czy namaszczenia chorych. (przed przyjęciem Komunii św.)
  • Do spowiedzi należy się właściwie przygotować (modlitwa i 5 warunków dobrej spowiedzi). Trzeba skupić się na Łasce Miłosierdzia Bożego i oddalić od siebie lęk, bo on nie pochodzi od Ducha Św. Rodzice! – przypominajcie i pomóżcie dzieciom!
  • Przed I Komunią św. dzieci odprawiają jedną spowiedź św. bez tzw. próbnej.