OGŁOSZENIA PARAFIALNE

21.11.2021r.

1. Niedzielna Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zamyka powoli Rok Liturgiczny 2021. W przededniu tej uroczystości został beatyfikowany Błogosławiony Jan Franciszek. To wielka radość dla wierzących mieszkańców Śląska i całego Kościoła. Ten, którego ścięto w mrocznym czasie okupacji niemieckiej ma aureolę – znak świętości i prawdy, że Bóg jest Światłością, a szczęśliwi, którzy idą Jego drogą nawet przez ciemną dolinę. My parafianie Kokoszyc, podziękujemy Bogu na sumie za dar beatyfikacji i będziemy prosić Nowego Błogosławionego, by się wstawiał za nami, byśmy byli Narodem wiernym Bogu i już nie stracili wolności.

2. Dzisiaj w katedrze jest odpust. Ksiądz proboszcz udał się tam z delegacją młodzieży. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka w uroczystość Chrystusa Króla obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży w archidiecezji. Delegacje z każdej parafii gromadzą się na Eucharystii, a potem w auli Wydziału Teologicznego jest krótki koncert. Rozpoczną się też przygotowania do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Dynamikę tych spotkań znacznie hamuje i ogranicza pandemia.

3. Kolekta tej i następnej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a dokładnie na dzieła remontowe już dokonane. Z pomocą Bożą udało nam się przed zimą pomalować kościół i odnowić posadzkę, niewątpliwie uciekając przed cenami, które przyjdą wraz z wiosną. Ponadto czekamy na znaczny rachunek za wodę na cmentarzu i kolejne należności za wywóz śmieci. Niemała będzie też cena za prąd zużyty w kościele w czasie renowacji posadzki, gdy cały dzień była potrzeba dobrego naświetlenia miejsca pracy. Lepiej nie myśleć co będzie z luksusem gazowego ogrzewania kościoła, gdyby tak przyszła prawdziwa zima. Mówimy dość ma dzień swojej biedy lub przyjdzie czas będzie rada. Słusznie, bo wiemy, że bardziej trzeba się modlić o pokój na świecie i w kraju. Dziękuję Wam bardzo za wszelką ofiarność. Za każdy dar z serca wrzucony do koszyczka lub przelany na remonty i inwestycje w parafii tytułem: na remont kościoła lub na cele kultu religijnego. Gdyby nie ta postawa, powyższe dzieła byłyby po prostu niemożliwe do wykonania. Kolejny raz dziękuję wszystkim, którzy dla oszczędności w parafialnym budżecie zabrali do domu zużyte znicze i plastikowe kwiaty. Ofiarowaliście razem setki zł. Bóg zapłać!

4. Gość Niedzielny jest dzisiaj z dodatkiem. To płyta z filmem o Ks. Janie Masze.

5. Tegoroczna kolęda rozumiana jako duszpasterska wizyta księdza w rodzinach naszej parafii nie dokona się w klasycznej formie. Zachowując konieczną roztropność w szukaniu najlepszego wyjścia, ogłaszam i proszę o zrozumienie, że wzorem ubiegłego roku spotkamy się na tzw. mszach kolędowych za poszczególnych mieszkańców kolejnych ulic w naszej parafii. To prawda, że wielu parafian deklaruje szczerze, że chciałoby w końcu zaprosić do siebie księdza na tradycyjne spotkanie, tak jak przed pandemią i Ci oczekują normalnej kolędy. Podkreślają też fakt wyszczepienia sporej części parafian. Z drugiej jednak strony nie możemy bagatelizować kolejnych raportów, które wyraźnie informują o wzroście zachorowań w tzw. IV fali koronawirusa i wprost prognozują nadejście V wiosennej fali. Nie wykluczony jest też powrót tzw. limitów osób i apeluje się o dokładne stosowanie zasad: maseczka, dystans, dezynfekcja. Tak miałaby wyglądać kolęda? Natomiast nie wykluczam wizyty na wyraźną prośbę rodziny w uzgodnionym czasie.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 294

Wczoraj 361

Tydzień 1517

Miesiąc 10123

Ogółem 581409

Currently are 12 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions