26.09.2021r.

1. XXVI Niedziela Zwykła. Liturgia Słowa przypomina, że podstawą życia w wierze jest to, by prowadził nas Duch Święty. Duch Boży uczynił nas nowym stworzeniem, wypełnionym nowym życiem z wysoka. Bez mocy Bożej utkwimy w naszych grzechach. Prośmy więc, aby Życie Boże pulsowało w naszych sercach i życiu wiarą.

2. W każdą niedzielę do beatyfikacji Sł. B. ks. Jana Machy odmawiamy nowennę.

3. Witamy wśród nas Ojca Oblata Maryi Niepokalanej. Wzorem lat ubiegłych Ksiądz Misjonarz wygłosi do nas kazanie i zaproponuje zakup kalendarza dla wsparcia misji

4. W modlitwie pamiętajmy o migrantach i uchodźcach, oraz za niosących im wszelaką pomoc. Nasza parafia co najmniej kilka razy w roku wspiera Fundusz Caritas Polska. Pamiętajmy szczególnie o ofiarach działania mafii migracyjnych, które zarabiają na krzywdzie ludzkiej i przewożą ludzi dając im fałszywą nadzieję.

5. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na archidiecezję. Bóg zapłać za ofiary!

6. Dzisiaj przypada też liczenie wiernych, którzy wypełniają obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii oraz przystępujących do Komunii św.

7. W środę przypada Święto Świętych Archaniołów. To nasi Pośrednicy u Boga i Obrońcy. Przypominają to co najważniejsze, przekazują moc Bożą, która oświeca i leczy, a przede wszystkim broni przed złem osobowym i złem we wszelkiej postaci.

8. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W te ważne dla praktykujących wiernych dni jesteście zaproszeni do kościoła. Przypomnienie:

• W Dni Eucharystyczne są Msze św. dodatkowe
  • Odprawiamy nabożeństwa, a teraz będzie i różaniec.
  • Jest też wyraźne zaproszenie dzieci ma Mszę św. szkolną i różaniec
  • Kontynuujemy lub rozpoczynamy wypełnienie warunku 9. I piątków miesiąca.
  • Młodzież ma wieczorem dodatkową Mszę św. młodzieżową i różaniec. Przedstawię też plan dalszej formacji przed bierzmowaniem w naszej parafii.
  • Okazja do spowiedzi św. jest pół godziny przed wieczorną Mszą św. z wyjątkiem soboty i niedzieli.
  • W I piątek jest kolekta na cele miłosierdzia
  • W te dwa dni przypada obchód chorych. Chorych nadal trzeba zgłaszać telefonicznie, najlepiej w czwartek do 12:oo (324562174). Ustalimy godzinę wizyty księdza. Proszę poinformować chorych o odwiedzinach kapłana.

9. Rozpoczynamy październik różańcowy – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem lub sam różaniec bez wystawienia Najświętszego Sakramentu będziemy odprawiać po mszach rannych lub wieczornych z wyjątkiem soboty i niedzieli – w te dni przed mszą wieczorną.

10. INTENCJE MSZALNE NA NOWY 2022 ROK MOŻNA ZAMAWIAĆ OD ŚRODY. W najbliższą środę od 16:oo do 18:oo w domu parafialnym, a w pozostałe dni w kancelarii parafialnej (w godz. pracy). Przy pierwszej wizycie nie zamawiamy więcej niż trzy msze. Proszę o wyraźną informację kiedy ma być msza i dopiero potem w jakiej intencji. Na sumie, generalnie nie odprawiamy intencji za zmarłych. Msze św. za zmarłych w pierwszą rocznicę śmierci są już wpisane (patrz – gablotka)

11. Mamy: Gość Niedzielny, Gość o Bł. Kardynale Stefanie, Apostolstwo Chorych.

Tydzień 2002