Wczoraj-Dziś

Grupy parafialne Dzieci Maryi

+ Odeszli do Ojca +

Pismo Święte on-line

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25.07.2021r.

 

 

1. XVII Niedziela Zwykła. Dzisiaj z woli Ojca Świętego obchodzimy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Treścią tego dnia jest modlitwa za starszych wiekiem i wespół z Nimi, akcentując potrzebę zrewidowania swego życia pod kątem troski o starszych w tematach takich jak: przywiezienie do kościoła (jeśli stan zdrowia na to pozwala), pomoc w dostępie do opieki medycznej oraz do księdza z posługą sakramentalną. Ponadto: dobre słowo, cierpliwość w rozmowie, chętne podejście do odwiedzin i pomoc w bieżących potrzebach. Wspólnie podziękujemy za wzorową postawę wielu wiernych w trosce o starszych. Niektórzy troszczą się o osoby samotne spoza rodziny świadcząc samarytańską i bezinteresowną pomoc - za to Bogu niech będą dzięki.

2. O godzinie 9:oo jest dodatkowa Msza św. w intencji Dziadków i Starszych Parafian. Będzie też możliwość przyjęcia sakramentu chorych. Dziękuję kierowcom, którzy przywieźli starszych do kościoła, akurat w dniu wspomnienia Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Wierni, którzy nie mają już na tyle sił, mogą uczestniczyć w transmisji tejże Mszy św., za co dziękuję panu informatykowi. Proszę młodszych domowników o zorganizowanie połączenia ze stroną parafialną, gdzie znajdziemy przekierowanie na fonię i obraz z kościoła. Penitencjaria Apostolska ogłosiła 13 maja dekret o udzieleniu odpustu z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. Jego treść podaliśmy w ogłoszeniach parafialnych poprzedniej niedzieli.

3. Kolekta niedzielna w czasie wakacji jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę, którą składacie lub przelewacie! Aktualnie rozpoczęliśmy odnawianie elewacji kościoła.

4. Nadal obowiązują nas zasady bezpieczeństwa sanitarnego i limit osób 75%.

5. Witam po urlopach! Wyjeżdzającym na urlop życzę wiele radości i zdrowia!

6. Gość Niedzielny nawiązuje do aktualnych tematów ostatnich dni: Bez odwrotu – rzecz o Motu proprio papieża Franciszka „Traditionis custodes”; Późny wiek – nowe zaproszenie; o kondycji uczniów po zdalnym nauczaniu; o wielkim Ślązaku z Szerokiej – to Henryk Sławik, który razem z węgierskim urzędnikiem Józsefem Antallem, ratował przed Niemcami polskich Żydów - na masową skalę.

7. Osoby, które potrzebują załatwić cokolwiek co wymaga decyzji lub podpisu proboszcza, proszone są, aby już teraz do 30 lipca skontaktowały się z biurem, chyba że sprawa nie jest terminowa.

8. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie u nas 2.09.2021.

9. W gablotce można zobaczyć:

  • Plan pielgrzymki autokarowej do Lourdes przez La Salette, Avignon, Montserrat, Barcelonę i Costa Brava. Termin: 13-22.09.2021. Cena 3000 zł. Opiekę duchową będzie sprawował znany nam Ks. Dorian Figołuszko. Pielgrzymi są z Łazisk Górnych i Tychów. Jest do 10 wolnych miejsc.

10. Na stronach parafialnych znajdziemy:

  • Orędzie Ojca Świętego na Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych – „Ja Jestem z Tobą przez wszystkie dni”
  • Modlitwę dla osób w podeszłym wieku - Dziękuję Ci, Panie

 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 51

Wczoraj 699

Tydzień 51

Miesiąc 8859

Ogółem 524613

Currently are 12 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions