OGŁOSZENIA PARAFIALNE

21-02-2021r.

 

1. I Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela Trzeźwości. Kończy się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Odczytany będzie List Pasterski Księdza Arcybiskupa. O 15:oo odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym Ks. Tadeusza Buczyńskiego.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli to jałmużna postna. To dar materialny jako jedna z form miłosierdzia obok pokuty i modlitwy. Musi być dobrowolny i czyniony na Chwałę Bożą. Często jest to zadośćuczynienie za wydatki będące znakiem rozrzutności, próżności i grzesznego życia, lub forma pokuty za akty skąpstwa i chciwości. Może to być ofiara, która w Wielkim Poście pochodzi z rezygnacji z tego co przyjemne, luksusowe, wyszukane – czego prawie wcale nie doświadczają biedni.

3. Przypominam i proszę o zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

4. We wtorek na godzinę 17:4o zapraszam nasze dzieci przed I Komunią św. na półgodzinne spotkanie w kościele. Będą zachowane środki bezpieczeństwa sanitarnego podobnie jak w szkole. Rodzice mogą poczekać w domu parafialnym.

5. W piątek po Drodze Krzyż. (tej o 17:4o), zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie w kościele. Potrwa kwadrans. Zachowajmy wskazany dystans!

6. W Wielkim Poście niech nas połączy wspólne przeżywanie Drogi Krzyżowej. W piątki odprawiamy dwa nabożeństwa: o 16:1o (Droga Krzyżowa ze śpiewem) i o 17:4o (recytowana). W czasie Drogi Krzyżowej o 16:1o będzie okazja do spowiedzi św. Dzieci mają swoją Drogę Krzyżową w sobotę o 10:oo. W obecnej sytuacji dzieci nie będą podchodzić z księdzem od stacji do stacji, lecz pozostaną w ławkach zachowując odstęp. Proszę rodziców, aby przyprowadzili dzieci.

7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o 15:oo.

8. Wszystko wskazuje na to, że reżim sanitarny, jeśli się nie pogłębi, to będzie utrzymany w obecnym stanie. Dlatego informuję, iż godziny odprawiania mszy niedzielnych pozostaną bez zmian do Niedzieli Miłosierdzia. Można zamawiać intencje mszalne na dodatkowe msze, które w tym czasie będą odprawiane w godz.: 9:oo; 11:3o; 17:oo. Proszę też, aby większa ilość parafian wybierała te właśnie godziny idąc na niedzielną msze. Nie wszystkie msze dodatkowe są odprawiane z organami. Jest to ustalane przy zamawianiu intencji. Pamiętajmy też, iż okazja do spowiedzi św. przed mszami dodatkowymi nie jest możliwa. Nie spowiadamy się też w niedzielę wieczorem oraz przed mszami pogrzebowymi i ślubami. Okazja do spowiedzi jest przez cały tydzień kwadrans przed mszą i w niedzielę rano przed 8:oo i przed 10:3o. Bardzo często dla dobra wiernych spowiada u nas dwóch kapłanów. Ponadto wiele razy w roku mają miejsce okazje dodatkowe według osobnego planu. Zawsze można poprosić księdza o spowiedź indywidualną poza wskazanym czasem. Podobnie spowiedź św. u chorych w domu jest możliwa cały rok - również w czasie pandemii.

9. Obchód chorych w I pt. i I sob. marca. Chorych zgłaszamy telefonicznie dzień przed.

10. Gość Niedzielny – w nim tematyka wielkopostna. Jest też Mały Gość Niedzielny.

11. Trwa Rok Św. Józefa. Wkrótce ukaże się numer specjalny Gościa Niedzielnego poświęcony temu wspaniałemu patronowi.

12. 24 lutego są moje urodziny. Jednak w obecnym czasie nie zaplanowałem żadnych urodzinowych spotkań przy stole. Te będą w lepszym czasie, ale proszę o modlitwę.

 

 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 250

Wczoraj 460

Tydzień 3061

Miesiąc 6374

Ogółem 443543

Currently are 30 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions