OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10.01.2021r.

1. Obecna niedziela to Święto Chrztu Pańskiego. Wspominamy chrzest Jezusa w Jordanie jako zapowiedź ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Kończy się Okres Liturgiczny Bożego Narodzenia, choć kolędy możemy jeszcze śpiewać do Święta Matki Bożej Gromnicznej. Od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły i będzie trwał do wtorku przed Popielcem. Innymi słowy rozpoczął się karnawał. Zapraszam na koncert kolęd Kokoszyczanek i Zespołu Restart na 16:5o. Można go zobaczyć online wchodząc na stronę parafii. Nie będzie mszy o 17:oo.

2. Jeszcze raz dziękuję w imieniu całej parafii wszystkim, którzy przygotowali kościół do godnego przeżycia Bożego Narodzenia.

3. Kolekta tej niedzieli jest parafialna. Bóg Wam zapłać za złożone ofiary! Serdecznie dziękuję też za ofiary kolędowe złożone ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu. Stały się one jak balsam na obolały stan kasy parafialnej.

4. Najbliższe kolekty: 17.01 – na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne i kazanie wygłosi przełożony Seminarium; 24.01 – na budujący się kościół Matki Bożej Różańcowej w Rybniku (Oś. Wrębowa) – kolekta patronacka, zaległa z grudnia; 31.01 – na naszą parafię (opłata za gaz i na zakup oleju opałowego); 2.02 – na zakony kontemplacyjne.

5. Niezmiennie zachowujmy znane nam zasady bezpieczeństwa sanitarnego! W kościele może przebywać tylko 60 osób.

6. Gość Niedzielny porusza temat: szczepionka – pytania i odpowiedzi oraz przedstawia kolejny raz postać Św. Józefa. Jako dodatek są też modlitwy do tego wspaniałego patrona. Cena GN – 5 złotych. Pozostałe pisma zabierajmy gratis.

7. Przypomnienie w Nowym Roku:

  • Telefon do proboszcza: 324562174 i tylko ten - przełączany na kancelarię kiedy ta jest czynna, czyli we wtorek, czwartek i piątek od 17:3o do 18:3o. Poza tymi godzinami wizytę w kancelarii trzeba ustalić telefonicznie. W środy i dni wolne od pracy biuro jest nieczynne.
  • Konto parafii: BANK PKO: 08 1020 2472 0000 6702 0019 6238. Tytuł: ofiara na rzecz parafii lub darowizna na cele kultu religijnego.
  • Msza chrzcielna jest w III niedzielę miesiąca oraz w Wielkanoc. Nauka przed chrztem dziecka w piątek przed niedzielą chrztu.
  • Okazja do spowiedzi jest kwadrans przed mszą z wyjątkiem mszy: w niedziele popołudniu oraz mszy dodatkowych. Dni Eucharystyczne - spowiedź wcześniej.
  • Proszę wiernych o czytanie ogłoszeń parafialnych i porządku nabożeństw. Prawie wszystkie pytania kierowane do proboszcza telefonicznie, dotyczą spraw dokładnie już przedstawionych na piśmie. Proszę, aby zanosić biuletyn parafialny chorym i starszym, szczególnie w czasie pandemii.
  • Obecnie w niedziele odprawiamy 6 mszy i tak będzie do odwołania.
  • W I czw. miesiąca jest msza o powołania o godz. 17:oo (dawniej była rano)
  • W I piątki miesiąca odprawiamy msze za parafian – czcicieli NSPJ oraz nabożeństwo. Jest zbierana kolekta na cele miłosierdzia.
  • W I sobotę odprawiamy msze za czcicieli Maryi i nabożeństwo do NSM.
  • Obecność Ks. Tomasza umożliwia odprawianie mszy koncelebrowanych.
 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 298

Wczoraj 411

Tydzień 1087

Miesiąc 11857

Ogółem 418401

Currently are 7 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions