15.11.2020r.

1. XXXIII Niedziela Zwykła. Przeżywamy dziś IV Światowy Dzień Ubogich. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich potrzebujących. Ksiądz Arcybiskup kieruje do nas w tym temacie komunikat. Odczytamy go podczas mszy niedzielnych.

2. W naszej archidiecezji przeżywamy też Dzień Muzyki Liturgicznej – w tym roku w bardzo skromnej formie, bez koncernu. Wyrażamy Bogu naszą modlitewną wdzięczność przez wstawiennictwo Św. Cecylii za posługę i talent organistów. Bogu niech będą dzięki za to, że msza św. z organami nie jest w naszej parafii wyjątkiem, ale msza bez organów jest wyjątkiem. Ze wspólnym śpiewem też nie jest źle. Repertuar śpiewanych mszy i pieśni jest stale poszerzany.

3. Zgodnie z zapowiedzią kolekta tej niedzieli zastąpi dwie zbiórki, które zwykle miały miejsce przed kościołem po mszach świętych niedzielnych, to są: na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie (planowana na 15.11) oraz na Fundusz Pomoc Kościołowi na Wschodzie (planowana na 6.12). Zebrane ofiary podzielimy na dwie części i przelejemy. Bóg zapłać! Za tydzień będzie kolekta parafialna (22.11). Za dwa tygodnie - na archidiecezję (29.11).

4. W dobie koronawirusa wypracowaliśmy pewne konieczne ustalenia:

• Zachowujemy aktualne normy sanitarne obowiązujące w Polsce.
  • Przy wejściu do kościoła znajdziemy dobrej jakości płyny do dezynfekcji. Można je też użyć do spryskania wnętrza konfesjonału przed wejściem.
  • Wstrzymane są wszystkie formacyjne spotkania grup parafialnych.
  • Ministranci przychodzą służyć tylko za pozwoleniem rodziców.
  • Liturgia jest krótsza, ale w niedzielę są odprawiane trzy msze dodatkowe (9:oo; 11:3o; 17:oo). Niektóre msze są odprawiane bez organów.
  • W kościele może przebywać tylko 57 osób, włączając powierzchnię chóru.
  • Wizyta księdza u chorego w domu jest zawsze możliwa. Zgłaszamy ją telefoniczne. Księdza wzywamy do chorych, a nie dopiero do konających.
  • Potrzebę przygotowania dokumentów kościelnych w kancelarii parafialnej, zgłaszamy odpowiednio wcześniej telefonicznie i potem odbieramy gotowy już dokument w godzinach pracy kancelarii. W poczekalni parafialnego biura może przebywać jedna osoba.
  • Pogrzeby są odprawiane w zmienionej formie.
  • Przekazujemy informacje o starszych parafianach potrzebujących pomocy.

5. Gość Niedzielny - znajdziemy w nim przemyślenia o wyborach w USA i nadal o nieokiełzanej pandemii koronawirusa. Analizuje też cele i formę protestów.

6. Parafia dziękuje za otrzymane w darze kwiaty. Zostały one wykupione od ogrodników przez agencję państwową. Chryzantemy pięknie przyozdobili i przekazali dla mieszkańców pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej (Usług Pralniczych) w Wodzisławiu Śląskim – to zakład utworzony przez powiat wodzisławski w celu rehabilitacji osób niepełnosprawnych przez pracę.

Tydzień 2086