OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12-07-2020r

 

1. Uroczystość 70. rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Wierni parafianie dziękują Panu Bogu za łaskę posiadania własnego kościoła i za wszystko co się dokonało w jego wnętrzu przez kolejne pokolenia. Jak miła Panie jest świątynia Twoja... Została poświęcona, a więc oddana na własność Bogu, 9.07.1950 roku. Aktu tego dokonał trzeci biskup katowicki Stanisław Adamski, który później kilka lat swojego życia spędził w Kokoszycach. Szczególną radość noszą w swym sercu ci, którzy jeszcze żyją i pamiętają ten dzień. My zaś w modlitewnych wspomnieniach pamiętamy o śp. Księdzu kanoniku Józefie Bołdzie - od 1957 roku pierwszym proboszczu. Modlimy się też za zmarłych budowniczych i wszystkich, którzy tutaj oddawali Bogu chwałę, dbali o kościół i łożyli na jego utrzymanie. Dzisiaj przeżywają już Wieczną Liturgię.

2. W dniu wyborów prezydenckich mamy kolejną okazję do modlitwy w intencji Ojczyzny, która jest potrzebą serca wielu z nas. Niech zabrzmi hymn: Boże coś Polskę.

3. Są dziś wśród nas przybyli goście: Ksiądz kanonik Andrzej Pyrsz – dziekan pszowski i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej; Ksiądz Mateusz Tomanek – dyrektor Gospodarstwa Archidiecezjalnego i Domu Rekolekcyjnego. Życzymy Wam drodzy sąsiedzi, aby Wasze serca zostały dzisiaj napełnione radością w murach tej świątyni. Niech Niepokalane Serce Maryi błogosławi nam wszystkim w dniu kiermaszowego dziękczynienia. Pozostali zaproszeni goście nie mogli przybyć.

4. Kolekta tej niedzieli jest parafialna. Serdeczne dzięki za każdy złożony i przelany dar! Serdeczne Bóg zapłać, kieruje do rodzin, które wnoszą na utrzymanie kościoła i całe swoje życie finansują Kościół. W ostatnią niedzielę wysokość kolekty zrównała się do czasu sprzed pandemii. Parafia otrzymała też kilka darowizn. Dlatego – patrz pkt. 5

5. Bez przynaglania trwają prace wykończeniowe przy odbudowanej Kaplicy 1722.

6. Gość Niedzielny przywołuje 150. rocznicę powierzenia Kościoła Świętemu Józefowi. Ponadto znajdziemy artykuł dotyczący unieważnienia małżeństwa i kolejny tekst na temat pandemii. W dodatku katowickim jest przypomniana postać księdza Jana Machy, który jest kandydatem na ołtarze i będzie beatyfikowany w październiku tego roku. 17. lipca w rocznicę Jego śmierci przez ścięcie (+1942), ukaże się książka o Ks. Janie. W Internecie możemy znaleźć film biograficzny: Bez jednego drzewa las lasem zostanie.

7. W czwartek wspominamy NMP z Góry Karmel. To święto wszystkich noszących szkaplerz. Przypomnę, że cała maryjna tradycja Karmelu wiąże ze Szkaplerzem św.:

Obietnice Maryi - Kto w Nim umrze nie dozna ognia piekielnego oraz Wybawienie z czyśćca w pierwszą sobotę po naszej śmierci.

Łaski: Pomoc i obrona w niebezpieczeństwach duszy i ciała oraz Uczestnictwo w dobrach duchowych całego Zakonu karmelitańskiego za życia i po śmierci

Zobowiązania szkaplerzne: Zobowiązujemy się do troski o swoje zbawienie. Zobowiązujemy się do zachowania czystości według stanu i naśladowania cnót Matki Bożej, jak również do starania się o świętość życia. Zobowiązujemy się też do codziennej modlitwy, zwłaszcza maryjnej i do życia duchem i misją Zakonu Karmelitańskiego.

Pamiętaj! Zawsze możesz poprosić kapłana o poświęcenie i nałożenie Szkaplerza w swojej parafii lub klasztorze karmelitańskim. Każdy kapłan i diakon katolicki może błogosławić i nałożyć Szkaplerz Karmelitański według zatwierdzonego obrzędu. Nie nakładamy go sami, ale otrzymujemy tak, jak habit zakonny lub obrączkę ślubną. Szkaplerz winien być nakładany po uprzednim poświęceniu. Kapłan wyznacza także codzienną modlitwę.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 65

Wczoraj 126

Tydzień 65

Miesiąc 326

Ogółem 341718

Currently are 10 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions