OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10.05.2020r.

1. V Niedziela Wielkanocna. Wam, którzy wierzycie, należy się cześć - powie Piotr Apostoł. Wy, którzy przyjęliście Chrystusa, obdarzeni jesteście niezwykłą godnością. Jezus odchodzi, by przygotować nam miejsce w domu Ojca. Pragnie, abyśmy przez całą wieczność przebywali razem z Nim. Dzieci Boże przyjmują to zaproszenie.

2. W dniu 4 maja otrzymaliśmy kolejne zarządzenia Księdza Arcybiskupa odnośnie posługi duszpasterskiej i liturgicznej. Jak wszystkie wcześniejsze, można je przeczytać w gablotce i na stronach parafii. Nie zmienia się to, że: w naszym kościele we mszy może uczestniczyć 45 osób. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej jest aktualna. Zachęca się do przeżywania Eucharystii transmitowanych, ale tylko w czasie rzeczywistym. Spowiedź odbywa się nadal poza konfesjonałem w miejscu i czasie uzgodnionym przez telefon. Zawieszona jest posługa ministrantów z wyjątkiem dorosłych. Wirusem można się zarazić drogą kropelkową, dlatego usilnie zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę. Wizyta u chorego w domu jest tylko na wyraźne zaproszenie z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa. Nie planujemy organizowania procesji (w tym Bożego Ciała), pielgrzymek i wakacyjnych rekolekcji. Pielgrzymka piekarska nie odbędzie się – będzie jedynie transmisja z Bazyliki Piekarskiej. Nowe zarządzenie umożliwia zorganizowanie I Komunii św. dla pojedynczej lub kilku rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci mogłyby przyjmować I Komunię na mszach św. w niedzielę lub w tygodniu, lub na Mszach, tzw. dodatkowych. Decyzje o takiej uroczystości podejmuje proboszcz po rozmowie z rodzicami i panią katechetką. Najlepiej byłoby, gdyby dzieci przyjęły I Komunię razem z całą klasą. Jednak obecnie z niczyjej winy nie jest to możliwe i trzeba temu zaradzić. Komunia zaplanowana jest wprawdzie na 13 września, problem jednak w tym, że dzisiaj nikt nie może dać takiej gwarancji, że ustanie reżim sanitarny i będzie można ją wspólnie obchodzić.

3. Kolekta niedzielna jest parafialna. Bóg zapłać za każda ofiarę! Dziękuję za wszelkie ofiary na cele parafialne złożone lub przelane na konto parafii: 08 1020 2472 0000 6702 0019 6238.

4. Gość Niedzielny jest do nabycia w tyle kościoła. Inne czasopisma są gratis.

5. Nadal proszę o modlitwę w intencji chorego księdza Mateusza Tomanka.

6. Na czwartek i piątek możemy przyjąć intencje do mszy koncelebrowanej.

7. Zachęcam do nabycia kolejnych tomów z serii BIBLIA IMPULSY. Dzieło to zawiera tekst Pisma Świętego ponownie przetłumaczony z oryginalnego języka na komunikatywny język polski i opatrzony solidnym komentarzem. W komentarzu znajdziemy wskazówki pomocne w lekturze, nawiązanie do współczesnych spraw społeczno-kulturowych, odniesienie tekstu do życia człowieka. Praca ta służy rozwojowi duchowemu i poszerza wiedzę biblijną. Autorem części powyższej pracy jest nasz ksiądz rekolekcjonista Ks. dr hab. Janusz Wilk - biblista. Poszczególne lub wszystkie tomy, które już wyszły, można nabyć w Księgarni Św. Jacka lub za pośrednictwem księdza proboszcza.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 116

Wczoraj 155

Tydzień 808

Miesiąc 4311

Ogółem 334984

Currently are 22 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions