OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12.01.2020

1. ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO, które dziś obchodzimy jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią chrztu chrześcijańskiego. Od jutra rozpoczniemy okres zwykły roku kościelnego i będzie on trwał do Popielca. Do liturgii powraca kolor zielony, symbolizujący nadzieję chrześcijańską w naszym zwykłym, codziennym życiu.

2. Witamy wśród nas o. Rafała – Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej i dziękujemy mu za wszelką pomoc i wygłoszone homilie.

3. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Jeszcze raz dziękuję za wszelkie ofiary złożone w czasie kolędy oraz przelane na konto Naszej Wspólnoty z różnym dopiskiem: darowizna/ofiara/Kaplicy1722/inwestycje, itp. Kolekta przyszłej niedzieli (19.01) będzie na naszą archidiecezję, a dokładnie na funkcjonowanie instytucji zaangażowanych w apostolstwo słowa, m.in. Radio eM.

4. Dzisiaj u naszych sąsiadów w Jedłowniku odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu Młodzieżowego Miejskiego Chóru Canticum Novum pod dyrekcją Emilii Kopiec z orkiestrą Camerata Nova pod dyrekcją Henryka Krótkiego. Koncert odbędzie się w kościele parafialnym o 17:3o. Spotkajmy się tam!

5. Dzieciom życzę udanych ferii zimowych z najbliższymi! Módlmy się za wyjeżdzających o szczęśliwy powrót. Nie zapominajmy o modlitwie i mszy niedzielnej gdziekolwiek jesteśmy. Drogie dzieci zróbcie wszystko żeby Wasze życie nie było zniewolone smartfonem. Nauczycielom naszych dzieci również życzymy dobrego wypoczynku w zdrowiu i radości!

6. W czasie ferii zimowych zapraszamy dzieci do udziału w różnych zajęciach w świetlicy OSP. Bliższych informacji udzieli chętnie Pani Zofia Widenka, tel. 796421425.

7. Gość Niedzielny zamieszcza ciekawy artykuł o tym „Jak wychować wierzące dziecko” i co robić, aby dorastające dzieci nie porzucały wiary? Ponadto: o piątkowym poście i ideologii ekologizmu. Pozostałe czasopisma są gratis.

8. W piątek (III piątek miesiąca) odprawimy mszę wotywną o Bożym Miłosierdziu. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie już od 16:oo. Dłuższa adoracja jest też w I piątki miesiąca.

9. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw i Jedność Chrześcijan (18-25.01). W przyszłą niedzielę o 15:3o odprawimy nabożeństwo z modlitwą w tych ekumenicznych intencjach.

10. Kolędę tzw. dodatkową, ustalamy telefonicznie z księdzem proboszczem. Kolędę taką możemy ustalić do Popielca. Najlepiej po feriach szkolnych.

11. Przepraszam za wszelkie niedogodności w służbie duszpasterskiej w czasie mojej choroby. Dziękuję za modlitwę, każde słowo wsparcia i pomoc.

12. Miło nam poinformować, że po długiej przerwie zespół ,,Mazowsze” będzie kolędował w katowickiej katedrze 25 stycznia o godz.19:00. Koncert ten będzie bezpłatny.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 137

Wczoraj 510

Tydzień 647

Miesiąc 4730

Ogółem 349604

Currently are 11 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions