OGŁOSZENIA PARAFIALNE

01.09.2019r.

1. XXII Niedziela Zwykła. Dzisiaj w naszej parafii odbywają się dożynki. Podczas sumy uroczyście dziękujemy Bogu za chleb i wszelkie zbiory, a rolnikom, ogrodnikom i działkowcom za ich pracę. Witam księży przybyłych na nasze dziękczynne uroczystości i gości przybyłych na dożynki. W modlitwach chcemy również pamiętać o zmarłych rolnikach. Ponieważ tegoroczne dożynki przypadają w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, jeden z kapłanów odprawia mszę św. za ofiary tego strasznego czasu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do nadania tej Eucharystii uroczystego charakteru oraz za złożone płody rolne jako dar ołtarza.

2. Zebrana dziś kolekta jest ofiarą na rzecz parafii. Kieruje publiczne podziękowania wszystkim, którzy na miarę swojej możliwości regularnie dbają o funkcjonowanie parafii i zasilają remontowo-inwestycyjne działania parafii. Serdeczne Bóg zapłać za każdy datek składany w czasie liturgii.

3. Gość Niedzielny. W nim: Dlaczego egzorcyzm powinna poprzedzać wizyta u lekarza psychiatry. Dla dzieci jest powakacyjny Mały Gość Niedzielny.

4. Dziś około 12:2o przejedzie ulicą Pszowską peleton kolaży – uczestników Powiatowego Rajdu Rowerowego. Szczegóły: www.powiatwodzislawski.pl

5. Rozpoczynamy nowy rok pracy szkolnej. Jutro zapraszam na mszę szkolną całą wspólnotę szkoły podstawowej – dorosłych i dzieci. Młodzież klasy siódmej będzie miała możliwość przystąpienia do grona kandydatów do bierzmowania po 15. września. Młodzież klasy 8, która spełnia podstawowe warunki i uczestniczy w przygotowaniach przyjmie bierzmowanie w grudniu.

6. Młodzież po szkole podstawowej zapraszam na mszę w intencji młodzieży – będzie ona w piątek o 18:oo. Wcześniej będzie okazja do spowiedzi św. Na tę msze zapraszam szczególnie członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i zeszłoroczną klasę ósmą, która przygotowuje się do bierzmowania. Niech nie zabraknie też studentów i młodzieży pracującej. Niech Duch Św. umocni nas młodych. Proszę rodziców o słowo zachęty.

7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne i odwiedzimy chorych. I czwartek - ulice: Zdrojowa, Młodzieżowa, Pszowska, Wesoła i Sportowa; I piątek - ulice: Dąbrowskiej, Smolna, Gagarina, Pałacowa, Olszyny i Oraczy.

8. Powakacyjne spotkanie Dzieci Maryi będzie w sobotę o 9:3o.

9. W sobotę kapłani naszej archidiecezji pielgrzymują do katedry.

10. W przyszłą niedzielę zapraszam na pielgrzymką do Matki Bożej Uśmiechniętej w dniu odpustu. Wyruszamy o 9:oo. Nieszpory tamże o 15:15.

11. Uczestnikom pielgrzymki do Austrii i Niemiec przypominam o wpłacie składki najpóźniej do 5. września. Z powodów losowych nie mogą jechać dwie osoby. Można się zgłosić w ich miejsce. Cena będzie pomniejszona o 300. złotową zaliczkę. Decyzję proszę podjąć bez niepotrzebnej zwłoki.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 0

Wczoraj 96

Tydzień 96

Miesiąc 3599

Ogółem 334272

Currently are 10 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions