OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23.06.2019r.

1. XII Niedziela Zwykła. Serdecznie witamy w naszej parafii dwóch kapłanów – Ojca Rafała - Oblata Maryi Niepokalanej, który zastępuje księdza proboszcza w czasie jego krótkiego urlopu i badań lekarskich oraz Księdza Neoprezbitera Doriana Figołuszkę, który udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa. Dziękując Księdzu Dorianowi za czas Jego stażu, życzymy: Niech Ci Bóg błogosławi i Matka Jego w całym Jego kapłańskim życiu!

2. Ze względu na nasilające się liczne profanacje Eucharystii, jako przebłaganie śpiewamy dziś w kościołach Suplikacje.

3. Czas na podziękowania. Kieruje je do wszyskich, którzy:

  • podziękowali Bogu za miniony rok szkolny w czasie mszy św. szkolnej
  • uczestniczących w procesji do Pszowa i Eucharystii w Krupne Święto
  • z serca przystroili ołtarze i ofiarowali kwiaty
  • pięknie uczestniczyli w procesji Bożego Ciała
  • poświęcili swoje pojazdy i złożyli ofiarę na misje
  • złożyli swoje podpisy dla obrony dzieci przed demoralizacją pod płaszczykiem edukacji seksualnej
  • zakończyli rok formacji przed bierzmowaniem

4. Kolekta tej niedzieli jest parafialna. Dziękuję za każdą ofiarę!

5. Gość Niedzielny zawiera artykuły o Eucharystii, ojcostwie oraz porusza temat zadłużenia Polaków. W Gościu Niedzielnym znajdziemy też wiadomości z życia Kościoła i 16. stronicowy dodatek o przetworach, które leczą. Jest też Mały Gość Niedzielny i inne czasopisma przygotowane dla Was na wakacje – proszę je po prostu zabrać bez płacenia pod warunkiem, że będą czytane.

6. W ubiegłą sobotę piorun uderzył w wieżę naszego kościóła. Pomimo piorunochronu spaliła się instalacja jednego z dzwonów. Oddaliśmy też do naprawy wzmacniacz nagłośnienia kościoła. Ponadto trzeba było natychmiast wynająć ksero w miejsce starego, które osiągnęło już kres swej pracy.

7. W piatek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawimy dwie msze św.: o 7:oo i o 19:oo w dawnym kościółku Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na tej mszy św. zbierzemy kolektę na bieżące utrzymanie nowowyremontowanego kościółka. Wspomnimy wiernych zmarłych, którzy tutaj przeżywali liturgię.W tym uroczystym dniu nie pościmy.

8. W sobotę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a w niedzielę będziemy świętować nasz Odpust Parafialny ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Sumie przewodniczył będzie ksiądz Leszek Swoboda – dziekan dekanatu Pszów, a kazania odpustowe wygłosi ksiądz Tomasz Mrozek z Gaszowic. Pamiętajmy, że odpust to nie tylko czas spotkań rodzinnych i spacer po kramach, ale przede wszystkim czas modlitwy do Boga w podzięce za orędownictwo Niepokalanego Serca Maryi i uzyskanie daru odpustu dla potrzebujących. Okazja do spowiedzi będzie w sobotę od 16:3o.

9. Życzę udanych wakacji i urlopów. Nie zapominajcie proszę o modlitwie i mszy niedzielnej! Po drodze wstąpcie do sanktuariów. Wracajcie cali i zdrowi!

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 42

Wczoraj 91

Tydzień 612

Miesiąc 2875

Ogółem 321631

Currently are 16 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions