OGŁOSZENIA PARAFIALNE

03.06.2018r.

1. IX Niedziela Zwykła. Gościmy w naszej parafii Ojca Roberta Makulskiego OFM z Opola. Ksiądz Gość wygłosi niedzielne Słowo Boże za co serdecznie dziękujemy.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. Natomiast za tydzień – na potrzeby parafii. Bóg zapłać za składane ofiary!

3. Serdecznie dziękuję w imieniu całej parafii wszystkim, którzy przyłożyli swoją rękę do godnego przygotowania Uroczystości Bożego Ciała i ofiarowali swój czas. Dziękujemy Rodzinom: Chłapek, Gawlina, Młodzieży KSM i Służbie Kościelnej. Również Kochanym Dzieciom, które ścieliły dywan kwiatów przed Panem Jezusem. Księdzu Rekolekcjoniście Januszowi Wilk za celebrę i prowadzenie śpiewów, a wszystkim za śpiew i modlitwę. Również pocztom sztandarowym: Strażaków, Koła Gospodyń Wiejskich, Górników i Czcicieli Matki Bożej. Policji i Straży Pożarnej dziękujemy za czynną troskę o nasze bezpieczeństwo. Wszystko Bogu na Chwałę!

4. W ramach Oktawy Bożego Ciała, do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa włącznie będziemy organizować procesje z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła według porządku nabożeństw. Zapraszam wiernych i ministrantów do uczestnictwa w tym uczczeniu Pana Jezusa. Panów proszę o niesienie baldachimu. Zachowajmy właściwą kolejność w procesji: krzyż, mężczyźni, ministranci, Czcigodne Siostry Zakonne, Dzieci (malutkie dzieci z rodzicem), Najświętszy Sakrament, rodziny.

5. Rozpoczął się czerwiec, który jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W piątki i niedziele będziemy odprawiać nabożeństwo do NSPJ.

6. Gość Niedzielny podejmuje temat o tajemnicy Serca Jezusowego. Przedstawia też sylwetkę Wincentego Witosa oraz relacjonuje raport NIK o naszych szpitalach.

7. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa – odprawimy w naszej parafii 3 msze. Następnie w sobotę wspominamy Niepokalane Serce Maryi, a w niedzielę obchodzimy parafialny odpust.

8. W najbliższy piątek mamy również:

  • Naukę przed chrztem dziecka o 18:45.
  • Również na piątek zapraszam rodziców dzieci, które 1 września 2018 rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Porozmawiamy na temat I Komunii Świętej dzieci. Początek spotkania o 19:3o.
  • Mszę św. dla młodzieży naszej parafii, którą odprawi ks. Neoprezbiter Michał Walczyński i udzieli młodzieży błogosławieństwa prymicyjnego. Zapraszam całą młodzież od gimnazjalistów począwszy – szczególnie bierzmowanych w tym roku.
  • Po mszy odbiór zamówionych zdjęć, których jeszcze nie odebrano.

9. W niedzielę odpustową przybędzie do nas ks. dr Marceli Cogiel – duszpasterz i pracownik Wydziału Katechetycznego. Wygłosi odpustowe kazanie i będzie przewodniczył sumie. Na sumę zapraszam Dzieci Pierwszokomunijne i sypiące kwiaty w czasie procesji. Przybądźmy ze sztandarami w uroczystych strojach.

10. Spotkanie Dzieci Maryi będzie w sobotę o godz. 9:30

11. Od wtorku do czwartku proboszcza zastąpi O. Hugon OFM – tel. 324562174.

 

Nabożeństwa Majowe

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 22

Wczoraj 89

Tydzień 22

Miesiąc 2615

Ogółem 292460

Currently are 10 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions