14.01.2018r.

1. II Niedziela Zwykła. Usłyszymy jak kapłan Heli i św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Przymierza, wskazują na przychodzącego Boga.

2. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen lub innych nieszczęść opuszczają swoją ojczyznę. Proszę, by ta intencja towarzyszyła modlitwie Róż Różańcowych. W przyszłą niedzielę o 8:oo odprawimy mszę św. w intencji uchodźców i wygnańców.

3. Nasza parafia ponawia włączenie się w program Caritas o nazwie RODZINA RODZINIE mający na celu wsparcie rodzin poszkodowanych w wyniku wojny w Syrii. W ubiegłym roku wsparliśmy jedną z takich rodzin. Po spłacie ławek będzie ogłoszona niedzielna kolekta na ten cel.

4. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!

5. Gość Niedzielny jest do nabycia w cenie 5 złotych. Pozostałe czasopisma katolickie można zabrać za dowolną ofiarę, np. Głos Ojca Pio; Arka; Miłujcie się; L'Osservatore Romano. Czasopismo droga jest przygotowane dla naszej młodzieży i jest w naszej parafii bezpłatne. Potrzebna jest tylko dobra wola i chęć czytania.

6. W czwartek zapraszam na mszę św. szkolną wszystkie dzieci, które uczestniczyły w roratach i wpisały się na listę zasługujących na otrzymanie dyplomu za udział w roratach. Dzieci otrzymają przygotowane dyplomy. Dzieci nieobecne w czwartek będą mogły odebrać swoje dyplomy w przyszłą niedzielę po mszach o 8:oo i 10:3o.

7. W piątek o 18:oo będzie nauka przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych.

8. Za tydzień w niedziele będzie wśród nas i wygłosi kazanie rektor Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego - ksiądz dr Marek Panek.

9. Również w przyszłą niedzielę zapraszam o 15:15 na kolędowanie z Zespołem Śpiewaczym MSZANIANKA, który zawita w naszej parafii.

10. W związku z powyższym koncertem 21. stycznia w niedzielę, kolęda na ulicy Matki Teresy rozpocznie się już o 13:oo, a nie jak zaplanowano wcześniej o 15:oo. Od 13:oo odwiedzę domy od początku do numeru 16. Pozostałe domy odwiedzę po koncercie od godziny 16:oo. Proszę o zrozumienie zmian.

11. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza swoje członkinie na zebranie sprawozdawcze połączone z biesiadą karnawałową dn. 23.01.2018 o 17:oo w świetlicy OSP. Proszę potwierdzić wcześniej swoje przybycie.

12. Czynione są starania, aby w czasie ferii zimowych powtórzyć kościelną akcję dla dzieci WESOŁA ZIMKA.

13. Obchód chorych jest planowany w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca lutego. Zgodnie z zapowiedzią wizyta u chorych będzie rozłożona na trzy dni: 1. lutego odwiedzę chorych na Smolnej, Pałacowej i Gagarina. 2. lutego odwiedzę chorych mieszkających na ulicy Olszyny, Oraczy, Zdrojowej i Młodzieżowej. 3. lutego zawitam u chorych na Pszowskiej, Matki Teresy, Strażackiej, Norwida i Wesołej.