19.02.2017r.

1. VII Niedziela Zwykła. Wykładnikiem doskonałości człowieka jest jego stosunek do wrogów. Przebaczenie objawione w geście dobroci wobec nieprzyjaciół jest dowodem pokrewieństwa z Bogiem. Ono kompromituje nienawidzącego i czyni mocarzem przebaczającego. Bez pomocy Bożej taki akt jest niemożliwy.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na zapłatę należności za gaz, olej opałowy. Bóg zapłać za wszelki datek na ten cel. Przy okazji przypomnę, że kościół jest ogrzewany gazem, dom parafialny ropą, a probostwo głównie drewnem i węglem. Probostwo posiada również piec grzewczy gazowy – używany sporadycznie.

3. Kandydaci do diakonatu rozpoczynają dziś rekolekcje przed święceniami, które odbędą się 25. lutego. Pamiętajmy o nich w swojej modlitwie. W ramach ogłoszeń czytamy dziś krótki komunikat Księdza Arcybiskupa dotyczący święceń diakonatu.

4. Proszę, aby dzisiaj przyjść na nieszpory 5 minut wcześniej. Chcemy nauczyć się nowej melodii do psalmu: Rzekł Pan do Pana mego łaskawym.

5. Gość Niedzielny. Polski biskup specjalnym wysłannikiem papieża do Medjugorie. Jest już nowy nr Małego Gościa Niedzielnego na czas Wielkiego Postu połączony z tematyką fatimską.

6. Dom Rekolekcyjny w Kokoszycach organizuje od 20 do 23 lutego „Rekolekcje z Biblią: Psalmy - modlitewnik Biblii”. Poprowadzi je biblista – nasz rekolekcjonista ks. dr hab. Janusz Wilk.

7. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę 25. lutego o 9:3o.

8. Ksiądz proboszcz zaprasza wszystkich ministrantów na spotkanie w sobotę o 10:oo.

9. Najbliższa katecheza dla dorosłych odbędzie się w tygodniu po I Niedzieli W. Postu. Każdy termin spotkania będzie zawsze zawarty w ogłoszeniach paraf.

10. Przypominam, że nasza archidiecezja organizuje w dniach 8-16 maja pielgrzymkę dla chorych do Lourdes (pociągiem) oraz samolotową do Fatimy 11-18. lipca. Chętni mogą skontaktować się z proboszczem. Tel. 32-4562174. Osoby, które już zgłosiły taką wolę proszone są o odbiór formularzy pielgrzymkowych, dziś po mszy.

11. Na stoliku za ostatnią ławką znajdują się ankiety w sprawie rozbudowy sieci gazowej w Kokoszycach. Osoby zainteresowane po wypełnieniu ankiety składają ją w Urzędzie Miasta lub w świetlicy OSP u pani Zofii Widenka. (Szczegóły w gablotce)

12. Przekazuję podziękowania wszystkim ofiarodawcom za dary, które przyniesiono w ubiegłym tygodniu dla bezdomnych zwierząt.

13. Przed nami:
  • 1. marca – Popielec i obchód chorych.
  • 3. marca – I piątek i pierwsza droga krzyżowa
  • 4. marca – pierwsza droga krzyżowa dla dzieci
  • 5. marca – pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym Księdza Diakona Mateusza Seweryna
  • 18-22. marca – wyjazd proboszcza na prowadzenie rekolekcji wielkopostnych
  • 1-5. marca – rekolekcje wielkopostne w parafii z kazaniami ks. dr Henryka Olszara. (rekolekcje szkolne 10-12.04)
  • 9. kwietnia – Niedziela Palmowa
  • 13-16. kwietnia - Triduum Paschalne i wejście w Oktawę Wielkanocną.

Ogółem 1332017