1. Dziś III Niedziela Zwykła. „Pan moim światłem i zbawieniem moim” – śpiewał Izrael od pokoleń. I oto nadszedł czas, gdy proroctwa się wypełniły i „lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie”. Podczas każdej Eucharystii ogarnia nas to samo jedyne i niepowtarzalne Światło, Jezus Chrystus - nasze zbawienie

2. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!

3. Gość Niedzielny zawiera dodatek, płytę CD, a na niej: Arcydzieła muzyki klasycznej wykonuje jeden z najwybitniejszych tenorów naszych czasów Andrea Bocelli. Cena GN jest niezmienna – 5 złotych.

4. Nasza parafia włączyła się w program Caritas o nazwie RODZINA RODZINIE mający na celu wsparcie rodzin poszkodowanych w wyniku wojny w Syrii. Dziękuje za wsparcie tego dzieła. Nasza parafia będzie wspierać przez pół roku jedną z rodzin w Syrii. Szczegóły akcji są na www.rodzinarodzinie.caritas.pl

5. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii - na nowe ławki.

6. Zgodnie z wcześniejszymi ogłoszeniami od jutra rusza akcja WESOŁA ZIMKA. Będzie trwać do piątku, w godzinach od 10:oo do 13:oo. Czekamy na dzieci wraz z diakonią Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Dzieci Maryi. W piątek o 11:oo będzie odprawiona Msza św. w intencji szkolnych dzieci naszej parafii.

7. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli w tym roku odwiedziny kolędowe. Spotkałem się z serdecznym przyjęciem prawie wszystkich rodzin, za co równie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które zasiliły konto inwestycyjne naszej parafii. W końcu dziękuję też za zrozumienie przesunięcia ostatnich terminów kolędowych z powodu choroby. W naszej parafii z własnego wyboru nie przyjmuje kolędy tylko kilkanaście rodzin katolickich, nie wliczając osób, które są innego wyznania lub z innych przyczyn znanych proboszczowi nie mogą przyjąć kapłana.

8. Zaległe kolędy dodatkowe można po niedzieli ustalić telefonicznie.

9. W ubiegłym tygodniu wymieniliśmy reflektory główne w prezbiterium kościoła.

10. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza swoje członkinie na zebranie sprawozdawcze 31. stycznia na godzinę 17:oo do świetlicy OSP.

11. Obchód chorych jest planowany w I piątek lutego.

12. Msze święte dodatkowe za naszych zmarłych parafian będą odprawiane po feriach. Kapłani, którzy zwykle przyjeżdżają do naszej parafii, są teraz zajęci zastępstwami kolędowymi, a także zastępują chorych kapłanów.