13.12.2015r.

1. Dziś III Niedziela Adwentu zwana niedzielą radości. Źródłem tejże radości jest sam Bóg i zbliżające się święta.

2. Czytamy dziś Słowo Metropolity Katowickiego pt. Miłosierni jak Ojciec na rozpoczęcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w Archidiecezji Katowickiej.

3. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

4. Trwamy w świętym okresie adwentu. Dlatego zachęcajmy się wzajemnie do uczestnictwa w roratach. Uczyńmy coś dobrego dla większej Chwały Bożej. Najpiękniejszym darem jest prawdziwe nawrócenie i służba bliźnim. Młodzież wraz z kandydatami do bierzmowania ma swoją mszę w piątek o 18:15.

5. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Ojciec Święty Franciszek zainaugurował Święty Rok Miłosierdzia, który trwać będzie do Niedzieli Chrystusa Króla w 2016. Zróbmy wszystko, aby ten czas wydał piękne owoce w naszej parafii i rodzinach.

6. Dzisiaj uroczyste rozpoczęcie Roku Miłosierdzia w Bazylice Maryjnej w Pszowie.

7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • w poniedziałek wspominamy św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

8. Trwa obchód kolędowy. W gablotce i na stronie parafialnej znajdziemy plan kolęd. Dziękuje za wszelkie wskazówki i słuszne uwagi przy jego tworzeniu.

9. Zachęcam do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego. Znajdziemy w nim min. artykuł o otwartym Roku Miłosierdzia i związanych z nim odpustach. Za tydzień będzie Mały GN. oraz świąteczny numer Gościa Niedzielnego w wyższej cenie 7. złotych.

10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy też informację, która bardzo cieszy: Caritas Naszego Kościoła jest największą instytucją charytatywną w Polsce wspierającą niemal 3 miliony osób, rodzin, grup. Jedynie Państwo Polskie wydaje więcej pieniędzy na cele charytatywne. Warto podkreślić, że nasza wspólnota parafialna też partycypuje w tym dziele, min. rozprowadzając świece Caritas oraz przekazując całą kolektę z Niedzieli Miłosierdzia. Przy tej okazji dodam, że każdy z nas może wspierać parafialny fundusz charytatywny, który pochodzi z ofiar wrzucanych do skarbonki Św. Antoniego oraz z kolekty w I piątek miesiąca. Są też przypadki indywidualnego wspierania powyższego funduszu z wolą zachowania dyskrecji. Dziękuję za każdy dar serca niosący pomoc oraz wszystkim wspierających te dzieła modlitwą, pracą i cierpieniem.

11. Świece CARITAS znajdziemy w tyle kościoła. Kończą się już powoli małe świece. Możemy również nabyć przygotowane wieńce adwentowe, a złożona za nie ofiara jest cegiełką na budowę nowego hospicjum w naszym mieście. Opłatki znajdziemy jeszcze w zakrystii.

12. 20. grudniana wodzisławskim rynku odbędzie sie po raz dziewiatyWigilia dla mieszkanców naszego Miasta. Korzystający z zaproszenia gromadzą się o 19:oo

13. Natomiast Zarząd Koła Gospodyń w Kokoszycach zaprasza członkinie na spotkanie świąteczno-noworoczne do świetlicy OSP w dniu 29.12.2015 (wtorek) o 16:oo. Przybycie należy potwierdzić.

14. Obchód chorych przed świętami Bożego Narodzeniabędzie za tydzień - w poniedziałek 21 grudnia i we wtorek 22 grudnia od godziny 8:3o. W poniedziałek odwiedzę chorych z ulic: Smolna, Pałacowa, Olszyny, Oraczy i Zdrojowa. We wtorek: Młodzieżowa i Pszowska z ulicami bocznymi oraz pozostałe. Zgłośmy osoby, które nie są na comiesięcznej liście obchodu chorych z posługą kapłańską. Gdyby okazało się, że w te dni trzeba odprawić pogrzeb – wizyta u chorych przesunie się w czasie.

15. Spotkanie Dzieci Maryi będzie w sobotę o 10:oo. Ministranci mają swoją przedświąteczną zbiórkę w środa po roratach. Starsi ministranci w piątek po roratach.

16. Kandydaci do bierzmowania, którzy nie uczestniczyli w roratach dla młodzieży odbiorą swoje indeksy we wtorek 15 XII w kancelarii parafialnej w godz. 17:3o-19:oo.