GŁOSZENIA PARAFIALNE

11.10.2015r.

1. XXVIII Niedziela Zwykła. W Ewangelii znajdziemy przypomnienie, że jeśli nasze życie ma na serio prowadzić do życia wiecznego, wpierw setki razy trzeba przyjść, a nawet „przybiec” do Jezusa z zapytaniem: co mam czynić? Nie do kogokolwiek, ale do Pana Życia.

2. Pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny” przeżywamy dziś XV Dzień Papieski. Przed kościołami w całej Polsce ma miejsce zbiórka na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży.

3. Kolekta jest przeznaczona na remont chóru i nową posadzkę. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich ofiarodawców.

4. Remont: w ubiegłym i następnym tygodniu kładzione są na chórze granitowe płyty. Czynione są też przygotowania do wyremontowania balustrady na chórze, aby spełniała normy prawa budowlanego. Na kamiennym parapecie balustrady osadzona będzie metalowa poręcz.

5. Dzisiaj na sumie odprawiana jest Msza święta chrzcielna z błogosławieństwem rocznych dzieci. Kolejna taka zostanie odprawiona 22 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla.

6. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na misje.

7. Zachęcam do uczestnictwa we wspólnej modlitwie różańcowej przed Najświętszym Sakramentem. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie - w tygodniu po mszach wieczornych, zaś w sobotę i niedzielę przed mszą wieczorną. Godziny są podane w porządku nabożeństw.

8. Gość Niedzielny zamieszcza wiele cennych artykułów, min. o Sanktuarium Papieża Rodzin; o „Mediach do remontu”; jest też o terrorze państwa islamskiego. W części katowickiej (s.IV): o Słudze Bożym Ks. Franciszku Blachnickim.

9. Obchody liturgiczne tygodnia:

• We wtorek wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.
  • w środę wsp. dow. Św. Małgorzaty Marii Alacoque
  • w czwartek wspominamy św. Teresę od Jezusa, dz. i dK
  • w piątek jest Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej – głównej patronki Śląska
  • w sobotę wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, bp. i męcz.

10. Trwają zapisy intencji mszalnych na 2016 rok.

11. Ze względu na małe zainteresowanie wiernych w tym roku nie będzie organizowana w naszej parafii pielgrzymka do 12. Ziemi Świętej. Osoby zdecydowane na taki wyjazd pojadą razem z inną parafią.

12. Zbiórka ministrantów będzie w sobotę o 9.3o.

13. Zakończyliśmy zbiórkę ofiar za miejsca w ławkach na 2015 rok. Po wprowadzonych zmianach nowe kartki pojawią się za tydzień.

14. Od 1 stycznia 2016 będzie można zlikwidować 113 grobów, których opiekunowie lub rodzina nie zgłosili chęci przedłużenia rezerwacji.

15. W gablotce przy chodniku znajdziemy informację skierowaną do osób zainteresowanych kwestią odszkodowań po stracie bliskich osób (po zmianie przepisów prawa). Szczegóły informacji w kancelarii parafii.