13.09.2015r.

1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła. Jezus pyta wszystkich którzy Go poznali: „za kogo mnie uważacie?”. Dając odpowiedź wpierw zapytajmy: czy wiara w Jezusa to deklaracja, czy też ma przełożenie na nasze życie? Potem Mu odpowiedzmy.

2. W ramach ogłoszeń duszpasterskich czytamy dziś komunikat Metropolity Katowickiego na temat akcji „Kromka chleba”.

3. U Matki Bożej Uśmiechniętej jest dzisiaj uroczystość odpustowa. Równo o 9:oo wyrusza z naszej parafii na powyższe uroczystości do Pszowa tradycyjna piesza pielgrzymka. Suma pontyfikalna pod przewodem księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca zostanie odprawiona w Sanktuarium NMP o 11:oo. Jesteśmy też zaproszeni na uroczyste nieszpory odpustowe w Bazylice o 15:3o - z tego względu odwołujemy nieszpory w naszej parafii. Dokładny plan odpustu znajdziemy w gablotce.

4. Dzisiejsza suma w naszej parafii to Msza św. chrzcielna z błogosławieństwem rocznych dzieci. Kolejna zostanie odprawiona w niedzielę 11 października.

5. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszelki dar materialny. Obecnie jest on przeznaczony głównie na prace związane z wykonaniem posadzki na chórze.

6. Za tydzień kolekta niedzieli 20 września będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ oraz na przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – 2016.

7. Relacja z prac remontowych w naszym kościele: w ubiegłym tygodniu zlikwidowano betonową wylewkę podłogi na chórze i wywieziono znajdujący się pod nią żwir. Niektóre drewniane części starych organów zostały odpowiednio pocięte, aby mogły służyć jako opał, a części metalowe zostały sprzedane w skupie. Jeden głos organowy ofiarowaliśmy parafii Nieboczowy, która buduje nowy kościół i przenosi swoje stare organy. Prowadzone prace wymuszają ciągłe sprzątanie kościoła, aby można było odprawiać nabożeństwa. Dziękujemy serdecznie współpracownikom probostwa za wielogodzinny trud przy powyższych pracach. W naszych modlitwach chciejmy pamiętać o wszystkich ofiarodawcach oraz o wykonujących prace remontowe w kościele.

8. Gość Niedzielny zamieszcza min.: nieprawdopodobną historię człowieka, który 8 lat spędził w łagrach, a potem ratował życie swoim oprawcom. Jest też kolejna katecheza z cyklu „Teologia ciała” i o zbliżającym się Roku Miłosierdzia. Można też nabyć kalendarz GN na 2016 rok. (5 zł.)

9. Obchody liturgiczne tygodnia:

• w poniedziałek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu są dwie Msze św. – rano i wieczorem. Zachęcam szczególnie do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 7.oo, która jest sprawowana w intencji Księdza Proboszcza Grzegorza Brzyszkowskiego z okazji Jego urodzin.
  • wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej
  • w środę wsp. św. męcz. Korneliusza, pap. i Cypriana, bp.
  • w piątek przypada Święto Św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski i młodzieży. Zapraszam Młodzież na wieczorną Eucharystię. Na piątek i sobotę przypadają też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Jest to III piątek miesiąca przypominający Miłosierdzie Boże.

10. W piątek w dniu Św. Stanisława Kostki patrona młodzieży zapraszam na Mszę św. młodzież I klasy gimnazjum, która chce rozpocząć parafialne przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na tę Msze zapraszam również młodzież klasy II gimnazjum oraz uczniów już bierzmowanych.

11. Nauka przedślubna w Pszowie jest kolejno 21.09 (2 godz.) i 28.09 na 19.oo (2 godz.)

12. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych będzie 24.09 (czw.) o 17:45

13. Najbliższe spotkanie Dzieci Maryi w sobotę 26.09 o 10:oo.