1. Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła. Jezus przypomina o swojej obecności w Eucharystii. On jest Życiem, Lekarzem, Radością wielu. Ten sam Jezus odbiera też od ludzi wiele: obojętności, szemrań, powątpiewań, a niekiedy i bluźnierstw. Co świadczy o naszej miłości do Eucharystii?

2. W kościołach naszej archidiecezji odczytujemy dziś zaproszenie Księdza Arcybiskupa na pielgrzymkę stanową kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej, która w tym roku zgromadzi się w niedziele 16 sierpnia. Uroczystości te zbiegają się z głównymi obchodami 90. rocznicy ukoronowania wizerunku Pani Piekarskiej, których plan jest zamieszczony w gablotce. Tamże również plakat pielgrzymkowy z planem piekarskiego spotkania kobiet. Wzorem lat ubiegłych Nasze Panie udają się do Piekar Śl. transportem indywidualnym, bądź dołączają się do pielgrzymów z ościennych parafii, ze względu na niemożność skompletowania pasażerek z samych Kokoszyc, aby wynająć osobny autokar. Spowiedź dla pielgrzymów w czwartek i piąteko godz. 16:3o.

3. Dzisiaj na sumie odprawiamy Mszę Św. chrzcielną. Następna jest planowana na 13 września. Cieszy fakt, że taka forma uroczystego chrztu jest coraz częściej wybierana przez rodziców dziecka. To dobry znak.

4. Klub Sportowy w Kokoszycach obchodzi 90. lecie swojego istnienia. 15. sierpnia o godzinie 15:oo zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna
z udziałem zawodników, działaczy i kibiców, a po niej wszyscy chętni są zaproszeni na festyn sportowo – rodzinny.

5. Bóg zapłać za wszelkie składane przez Was ofiary na budowę organów. Kolekty sierpnia będą przeznaczone na ten cel.

6. Gość Niedzielny do nabycia w tyle kościoła. Pozostałe pisma można zabrać dla domowej lektury.

7. Jutro jest Święto Św. Wawrzyńca – diakona i męczennika. We wtorek wspominamy Św. Klarę, dziewicę, a w sobotę Św. Maksymiliana Marię Kolbego – kapłana i męczennika. Natomiast w sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia uczestniczymy w Eucharystii według porządku niedzielnego, a przyniesione kwiaty i zioła pobłogosławimy na Mszy Świętej o 8:oo i 10:3o. A ponieważ w tym dniu są również zaplanowane dodatkowe Msze Święte, będzie wśród nas gościnnie dwóch kapłanów z pomocą duszpasterską. (por. porządek nabożeństw)

8. Proszę o rozważenie w swoich rodzinach kwestii ewentualnego przedłużania rezerwacji grobów w 20 lat i więcej po pogrzebienaszych bliskich. Przez cały wrzesień będą podane parafianom dodatkowe godziny pracy kancelarii parafialnej celem uporządkowania zaległych spraw cmentarnych. Proszę
o przekazanie tej wiadomości rodzinom spoza Kokoszyc, a szczególnie opiekunom grobów.

9. Kancelaria parafialna czynna jest zwykle w dni powszednie po nabożeństwach rannych i wieczornych z wyjątkiem środy. Ponadto po kontakcie telefonicznym w uzgodnionym wspólnie czasie. Tel. 32/4562174.

10. W dniach 17 – 18 sierpnia (tj. pon-wt) kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy terminowe załatwmy w tym tygodniu. W pilnych sprawach dzwonimy na parafię.