07.06.2015r.

1. Dzisiaj X Niedziela zwykła. Jezus nazywa Braćmi pełniących jego wolę.

2. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

3. Gość Niedzielny pięknie tłumaczy czym jest adoracja. Ponadto o pielgrzymce papieża do Sarajewa i irlandzkich katolikach dzisiaj.

4. Dziękujemy Bogu za piękne wspólnotowe przeżycie Uroczystości Bożego Ciała przez uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Podziękowania kierujemy też do rodzin budujących ołtarze – państwu Westerlich i Szymura. Dziękujemy osobom pomagającym – najczęściej byli to sąsiedzi. Jezus łączył nas już w wigilię uroczystości przy wspólnej pracy. Bóg zapłać Młodzieży KSM oraz Kołu Gospodyń Wiejskich za zbudowanie II i III ołtarza. Dziękuję za przystrojenie waszych obejść i okien, a także Dzieciom, które zawsze są najpiękniejszą ozdobą wspólnoty wielbiących Boga. Podziękowania należą się również pocztom sztandarowym reprezentującym nasze środowiska oraz Strażakom i innym służbom dbającym o nasze bezpieczeństwo. Oni nam służą – to nie definicja – to fakt. Dziękuję służbie kościelnej za wszelką pomoc.

5. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Zachęcam do świętowania przez uczestnictwo w procesjach z Najświętszym Sakramentem po Mszach wieczornych. Mężczyzn proszę o ochotniczą służbę przy niesieniu baldachimu.

6. W piątek Uroczystość NSPJ. W tym dniu są dwie Msze i wypada post piątkowy. Módlmy się o błogosławieństwo w remoncie kościoła NSPJ. W tym świątecznym dniu jest obchód chorych.

7. W czwartek jest Msza św. za chorych i ich opiekunów.

8. Za tydzień będziemy przeżywać będziemy Odpust Parafialny ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zróbmy wszystko, aby nie była to tylko uroczystość zewnętrzna. Otwórzmy się na łaskę odpustów. Okazja do spowiedzi św. w sobotę o 16:3o. Zaprosiłem do nas Ks. Proboszcza Krzysztofa Fulka z Leszczyn oraz Ks. Proboszcza Grzegorza Brzyszkowskiego. Uroczystość odpustową uświetni śpiew chóru „Moniuszko” z Czyżowic. Kolekta odpustowa będzie przeznaczona na budowę organów.

9. Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w udanej akcji „Pieluszka dla Maluszka”. Dyplom znajdziemy w gablotce.

10. Od Odpustu przez dwa tygodnie nie będzie wśród nas pana Organisty. Na ten czas poszukuję zastępców, których proszę pomóc znaleźć.

11. Za tydzień będzie można po mszach niedzielnych złożyć swój podpis dla nowelizacji ustawy chroniącej życie nienarodzonych dzieci. Konieczny będzie pesel. Zachęcam do mobilizacji w tej ważnej sprawie i oczywiście do modlitwy. Tekst proponowanej ustawy jest do wglądu w zakrystii.

12. Proszę bierzmowańców o odbiór kart do bierzmowania.

13. We wtorek wieczorem kancelaria parafialna będzie nieczynna.

14. Tel. do proboszcza – 32/4562174

15. W sobotę 20.06 młodzież będzie zbierała plastikowe nakrętki.