31.05.2015r.

Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej – to Bóg, który objawił nam tajemnice swego życia w Trzech Osobach. W Jego Imię rozpoczynamy znakiem krzyża modlitwy i wszelkie ziemskie starania oddawane Bogu.

1. W Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich ma dzisiaj miejsce coroczna Pielgrzymka Młodzieńców i Mężczyzn. Łączymy się duchowo z pątnikami i czekamy z radością na ich powrót.
  2. Witamy wśród nas Księdza Dariusza Kreis i dziękujemy za wygłoszone kazanie. Zgodnie z zapowiedzią kolekta jest przeznaczona na budowę nowego kościoła w Rybniku – Niedobczycach.
  3. Zapraszam serdecznie na Koncert Pieśni Maryjnych wykonany przez Orkiestrę z Rydułtów o 15:oo. Wspólne śpiewanie zakończy tegoroczne nabożeństwa majowe. Dziękuję za wszelkie świadectwo waszej pobożności maryjnej.
  4. W Wodzisławskim Centrum Kultury o 11:oo i 18:oo możemy obejrzeć film „Doonby. Każdy jest kimś” – to mocny głos za życiem. Zapraszam!
  5. Kolekta za tydzień będzie przeznaczona potrzeby Archidiecezji.
  6. W najbliższy czwartek świętujemy uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa. ProcesjaBożego Ciała wzorem lat ubiegłych przejdzie znaną nam trasą: Pszowska – Pałacowa – Gagarina. Już teraz dziękuję za zaangażowanie budującym ołtarze i wszystkim pomocnikom. Wykonane napisy haseł do poszczególnych ołtarzy – literki - dostarczy ksiądz proboszcz. Rozważania w czasie procesji będą dotyczyć tematyki niedzieli. Niedziela dniem Kościoła; …Wiary, …Rodziny i …Człowieka. Do skarbonki „kwiaty” można składać ofiary na wydatki związane z przygotowaniem uroczystości. Dzieci prosimy o „sypanie kwiatków”, a Dzieci Komunijne niech koniecznie przyjdą w uroczystych strojach. Wszyscy – każdy kto może - przyjdźmy na procesję!
  7. W Uroczystość Bożego Ciała użyjemy po raz pierwszy kielicha mszalnego odrestaurowanego z ofiar Dzieci Komunijnych.
  8. Okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem będzie w środę przed Mszą wieczorną w wigilię uroczystości już od 16:15. Proszę przypomnieć o spowiedzi najbliższym i dzieciom.
  9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 6 czerwca. Zapisy u pani Lidii Sorek.
  10. W nowym numerze Gościa Niedzielnego dominuje tematyka powyborcza związana z nowym prezydentem Polski. Możemy też przeczytać o okolicznościach śmierci Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego – założyciela ruchu Światło–Życie, tzw. Oazy. .
  11. W środę o 18:oo zapraszam na zbiórkę ministrantów. To ważne
  12. Obchód chorych z posługą sakramentalną - w piątek 12 czerwca.
  13. U proboszcza odbieramy – kartę do bierzmowania – na 20.06.2015
  14. Pragnę poinformować parafian, iż na probostwie trwa obecnie remont kuchni, który okazał się konieczny już teraz, mimo iż był planowany dopiero na przyszły rok po spłacie organów. Fachowcy potwierdzili naturalne zużycie części sprzętu i mebli oraz gniazda mrówek pod podłogą, a remont fragmentaryczny byłby nieopłacalny. Zlikwidowano już 5 warstw podłogi oraz wylano nową. Trwają prace murarza i elektryka. Zobowiązania finansowe będą realizowane za rok.