08.02.2015r.

1. Dzisiaj V niedziela zwykła. Liturgia słowa przypomina nam, że Jezus leczy rozmaite choroby ciała i ducha. Wczoraj i dzisiaj. Oddajmy więc Jemu to co w nas chore i słabe.

2. Kolekta dzisiejszej niedzielijest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za ofiary!

3. Najnowszy Gość Niedzielny zawiera ciekawy artykuł o często kwestionowanych lub bagatelizowanych, negatywnych skutkach rewolucji seksualnej i antykoncepcji oraz ich wpływie na życie kobiet, mężczyzn i całych rodzin.

4.

Drodzy wierni !
12 lutego przypada w naszej Parafii Wieczna Adoracja.
Pan Jezus będzie wysławiony w monstrancji
w czwartek: od 7.3o do 17.oo
- a nawet po Mszy Św. wieczornej dla tych, którzy nie mogą
przybyć w ciągu powyższych godzin.

Zróbmy wszystko, aby każdy z nas w tym dniu przybył do naszego kościoła na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Ta modlitwa łączy nas z Bogiem i całym Kościołem, który nieustannie czci obecność Jezusa w Tym Sakramencie. Zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci. Adoracji sprzyja fakt, iż są ferie zimowe i wielu spośród uczniów, którzy nie wyjechali na ferie – ma czas, aby przybyć do Chrystusa Eucharystycznego. Chorzy niech jednoczą się z adorującymi w swoich domach. Kto nie może przyjść w ciągu dnia, niech przybędzie na chwilę adoracji po Mszy Świętej wieczornej.

A oto dyżury modlitewne przy Najświętszym Sakramencie.

7.3o

Siostry Jadwiżanki

• o 12.oo odmówimy Anioł Pański,
  • o 15.oo Koronkę do Bożego Miłosierdzia,
  • obok wspólnych modlitw i śpiewów, adoracja niech będzie również okazją do osobistego trwania na modlitwie w ciszy,
  • ani na moment Pan Jezus w monstrancji nie może zostać sam w kościele. W sytuacji, gdybyśmy wychodząc zostawiali Najświętszy Sakrament bez osób adorujących, przywołujemy natychmiast Księdza Proboszcza.

NIECH JEZUS BĘDZIE UWIELBIONY W NASZEJ WSPÓLNOCIE !

5. W środę we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy światowy dzień chorego. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o chorych w modlitwie, a jeśli to możliwe zaplanujmy uzgodnioną wcześniej wizytę u znajomego chorego w domu lub szpitalu. Dzień chorych w naszej parafii - połączony z obecnością chorych na Mszy Świętej i przy wspólnym stole – zorganizujemy w późniejszym czasie, być może w czasie rekolekcji wielkopostnych, planowanych na V niedzielę Wielkiego Postu.

6. W poniedziałek, wtorek i środę kancelaria będzie nieczynna. Zastępować mnie będzie Ksiądz Proboszcz Mariusz Pacwa. W pilnych sprawach proszę dzwonić na nasze probostwo: 32-4562174