01-02-2015r

1. Dzisiaj IV niedziela zwykła. Liturgia słowa przywołuje wezwanie: „Obyście dzisiaj usłyszeli głos Jego”. To Słowo wyrzuca demony, uzdrawia i napełnia nas mądrością.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na budowę organów. Bóg zapłać za każdą ofiarę ! W przyszłą niedziele kolekta będzie przeznaczona na archidiecezję.

3. Najnowszy Gość Niedzielny jest z dodatkiem– II cz. serialu: „Teresa od Jezusa”

4. Mały Gość Niedzielny zawiera najnowszą płytę znanego zespołu „Arka Noego” – tym razem jest to muzyka „głośna i szybka jak petarda”.

5. W poniedziałek 2 lutego obchodzimy:

• Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego.
  • Dzień Życia konsekrowanego.
  • Kolektętego dnia przeznaczamy nazakony kontemplacyjne; w tym roku na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej archidiecezji – Sióstr Karmelitanek w Katowicach i Sióstr Wizytek w Rybniku – oraz na wsparcie Sióstr Karmelitanek w Kazachstanie i w Islandii.
  • Dzień maryjny nazywany dniemMatki Boskiej Gromnicznej. Gromnice poświecimy na Mszach porannej i wieczornej. Dzieciom pierwszokomunijnym poświęcimy świece w późniejszym terminie ze względu na ferie zimowe.
  • Dzień modlitw w intencji katechizacji dorosłych. W naszej parafii planujemy utworzenie grupy katechetycznej dla dorosłych od września br.

6. We wtorek po Mszy Św. będzie można przyjąć indywidualne błogosławieństwo Św. Błażeja biskupa i męczennika, które przyjęte z wiarą ma nas strzec przed chorobami gardła i wszelkimi innymi. Błogosławieństwo to udzielane będzie już w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej.

7. W czwartek w dniu Świętej Agaty na Mszy Św. poświęcimy przyniesiony chleb.

8. W piątek 6 lutego od 8.3o odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych.

9. Młodzież gimnazjalna klas II i III przygotowująca się do bierzmowania, proszona jest, aby przed feriami zimowymi pozostawić w zakrystii swoje indeksy. Zostaną one oddane na spotkaniu dla bierzmowańców po feriach, a termin tego spotkania zostanie podany w niedziele 15 lutego.

10. Dziękuję w imieniu całej parafii Strażakom i wszystkim parafianom, którzy włączyli się w prace związane z rozebraniem stajenki i choinek. Bóg Wam zapłać!

11. W najbliższym półroczu są zaplanowane w różnych terminach Msze Św. chrzcielne dla naszych dzieci, które teraz przychodzą na świat. Oto terminy: 21 III-13.oo; 5 IV-16.oo (Wielkanoc); 12 IV-10.3o (Niedziela Miłosierdzia Bożego); 4 V-17.oo (liturgiczny obchód Uroczystości Królowej Polski); 31 V-10.3o (Uroczystość Trójcy Przenajświętszej). Chcemy, aby chrzty w naszej parafii były udzielane w czasie Eucharystii i tym samym chrzest poza Mszą Św. traktować będziemy jako wyjątek, a nie jako normę w praktyce życia parafialnego.

12. W pierwszym tygodniu ferii (2-7II) starajmy się załatwić planowane sprawy kancelaryjne. W drugim tygodniu ferii (9-14II) tylko pilne sprawy pod tel.: 4562174