ODPUST PARAFIALNY

22.06.2014r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj nasza parafia obchodzi Uroczystość Odpustową ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Składamy dziękczynienie naszej patronce Maryi i powierzamy się Jej opiece. Słowo Boże wygłosi ks. dr Paweł Til przełożony kleryków Seminarium Duchownego w Katowicach. Witam przybyłych na uroczystości odpustowe wszystkich naszych gości. Życzymy im radosnego świętowania oraz obfitości łask Bożych otrzymanych przez przyczynę naszej patronki Maryi.

3. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nieszpory Odpustowe. Serdecznie zapraszamy.

4. Dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Parafialnym w Pszowie odbędzie się Dzień Skupienia dla Narzeczonych.

5. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
Wtorek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
Sobota – Wspom. Niepokalanego Serca Maryi
Niedziela – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

6. W poniedziałek o godz. 7.00 z okazji Odpustu Parafialnego odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych parafian.

7. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po wieczornej Mszy św. odbędzie się nabożeństwo Eucharystyczne i procesja teoforyczna wokół kościoła. Do udziału w procesji zapraszam młodzież oraz dzieci. Zwracam się też z prośbą do rodziców dzieci sypiących kwiaty, aby koszyczek z kwiatami dać dziecku na zewnątrz kościoła, ponieważ rozdeptane płatki kwiatów pozostawiają trwałe ślady na posadzce kościoła. Dziękuję za zrozumienie i życzliwe potraktowanie tej prośby.

8. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy młodzież naszej parafii na Mszę św. dziękczynną z okazji zakończenia Roku Szkolnego i Katechetycznego 2013/2014. Zaś w piątek na Mszy św. o godz. 8.00 podziękują Bogu za kończący się rok nauki uczniowie Szkoły Podstawowej.

9. W związku z rozpoczynającymi się wakacjami przypominamy rodzicom, że jest to czas wzmożonej aktywności sekt, jak również dealerów narkotykowych. Rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy prosimy, by kierowali do organizatorów letniego wypoczynku sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

10. Dziękuję wszystkim parafianom za liczny udział w procesji Uroczystości Bożego Ciała, a szczególnie tym, którzy przygotowali ołtarze. Dziękuję również państwu Kozielskim, którzy w minionym tygodniu pracowali przy pielęgnacji zieleni wokół kościoła i probostwa oraz wszystkim którzy przygotowali nasz kościół do uroczystości odpustowej.

11.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

12.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.