1.06.2014r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Z tej okazji dzisiejszego święta Międzynarodowego Dnia Dziecka wszystkim dzieciom życzymy obfitości Bożych darów oraz miłości rodziców i wszystkich dorosłych. W modlitwie prośmy Boga aby każde poczęte dziecko mogło się urodzić i wzrastać w kochającej rodzinie. Nie zapominajmy również o dzieciach opuszczonych, zmuszanych do niewolniczej pracy, wykorzystywanych czy głodnych, którym nie jest dane szczęśliwe przeżywanie dzieciństwa. Życzymy wszystkim dzieciom aby mogły rozwijać się nie tylko fizycznie i intelektualnie, ale także duchowo.

3. W dzisiejszą niedzielę około godz. 12.30 (po Mszy św. o 11.30) wyruszy spod kościoła Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śl. po raz trzeci Marsz za Życiem i Rodziną.

4. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nieszpory Niedzielne. Serdecznie zapraszamy.

5. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
  • Wtorek – Wspom. świętych męczenników Karola Lwangi i Tow.
  • Czwartek – Wspom. św. Bonifacego, bpa i męcz.
  • Niedziela - Uroczystość Zesłania Ducha św.
  • Przed uroczystością codziennie po Mszy św. nowenna do Ducha św.

6. W  tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.

7. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom.

8. W piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych oraz starszych parafian. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii

9. W ramach akcji „Kirche in Not”- pomoc Kościołowi w potrzebie, w sobotę 14.06. młodzież z KSM z naszej parafii będzie odbierać  elektrośmieci z posesji parafian. Wszyscy, którzy mają takie elektrośmieci w domu i pragną wspomóc projekty edukacyjne w Afryce niech zostawią swój adres /mile widziany nr. telefonu/ w skrzynce z tyłu kościoła. Szczegóły akcji podane są na ulotce.

10.W dniach od 20 do 22 czerwca br. w Piekarach Śl. odbędzie się Archidiecezjalne Święto Młodych jako ważny etap duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży–Kraków 2016. Poprzez wspólną modlitwę, sprawowanie sakramentów św., katechezę, śpiew i zabawę młodzież będzie miała okazję radośnie zaświadczyć o swojej wierze. Do udziału zapraszamy szczególnie tegorocznych maturzystów. Rejestracja i szczegółowe informacje, w programie na stronie: www.mlodzidlamlodych.pl   11.W sobotę 07.06. odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarowy. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.00. Koszt 30zł.

12.Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

13.Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.