18.05.2014r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Nabożeństwo Majowe. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odbywają się w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele i święta o godz. 15.30.  Serdecznie zapraszamy.

3. Obchody Liturgiczne Tygodnia:

• Poniedziałek – Wspom. św. Filipa Nereusza, prezb.
  • Czwartek – Wspom. św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.
  • Piątek– Wspom św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz.
  • Sobota - Święto Nawiedzenia NMP
  • Niedziela - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

4. W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają Dni Modlitw o Urodzaje, noszące nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na Ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

• Poniedziałek – nabożeństwo przy kaplicy na ul. Oraczy   godz. 16.30
  • Wtorek – nabożeństwo przy Krzyżu Misyjnym                  godz. 16.30
  • Środa – nabożeństwo przy kaplicy na ul. Pszowskiej        godz. 16.30

5. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną i Nabożeństwo Majowe. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom.

6. W piątek o godz. 18.15 odprawimy Mszę św. w intencji młodzieży naszej parafii. Przed Mszą zapraszamy na Nabożeństwo Majowe.

7. W poniedziałek 26.05. przypada Dzień Matki. Z tej okazji w najbliższą niedzielę o godz. 10.30 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich matek naszej parafii.

8. W niedzielę 25.05. odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców
     do Matki Bożej Piekarskiej. Jest organizowany wyjazd autokarowy. Do
      poniedziałku przyjmujemy zapisy w zakrystii.

9. W zakrystii przyjmujemy zapisy chętnych na ogólnopolską pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę. Cena wyjazdu 30zł.

10. W dniach 13-15 czerwca br. w Domu Rekolekcyjnym  w Kokoszycach odbędzie się oparte na programie „7 sekretów efektywnego ojcostwa” 3 dniowe spotkanie dla ojców      o charakterze rekolekcyjno-warsztatowym. Zajęcia przeznaczone są dla ojców, którzy pragną wzmocnić swoje rodzicielskie umiejętności oraz szukać rozwiązań dla skutecznego wychowania swoich pociech. Koszt: 200 zł, zgłoszenia telefonicznie pod numerem 32/456 14 97. Szczegóły: www.tato.net/tatonet_en/warsztaty/details/237-7-sekretow-efektywnego-ojcostwa

11. W ramach akcji „Kirche in Not”, pomoc Kościołowi w potrzebie, nasza archidiecezja włączyła się w akcję zbierania elektrośmieci . Dochód z niej przeznaczony jest na realizację różnych projektów  tej organizacji w Afryce. Mogą w niej wziąć udział osoby prywatne oraz instytucje. W naszej parafii będziemy zbierać takie śmieci w drugiej połowie czerwca. Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie. Już teraz prosimy o zainteresowanie tą akcją i przygotowanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

12. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

13. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego
     i Małego Gościa.