06.04.2014r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla członków Legionu Maryi i Auksyliatorów.

3. Dzisiaj o godz. 15.30 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, oraz nabożeństwo ku czci Krzyża św. i poświęcimy krzyże. Prosimy aby przynieść je do kościoła.

4. Również dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Parafialnym w Pszowie odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. Przewidziana jest spowiedź i Msza św.

5. Obchody Liturgiczne Tygodnia:
Niedziela – Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcimy palmy.
                 Przed kościołem będzie można zakupić palmy zrobione przez
                 ministrantów naszej parafii.

6. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną i Drogę Krzyżową. Prosimy rodziców aby przypomnieli o tym swoim dzieciom. Po Drodze Krzyżowej w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych

7. W czwartek o godz. 16.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Grupy Modlitewnej O. Pio

8. W piątek po Mszy św. o godz. 7.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.

9. W najbliższy piątek o godz. 19.00 młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z opiekunem ks. Krzysztofem Brachmańskim zaprasza na rozważania Drogi Krzyżowej ulicami Kokoszyc. Przejdziemy taką samą trasą  jak procesja Bożego Ciała. Proszę aby zabrać ze sobą świece oraz książki do nabożeństwa.

10. W Niedzielę Palmową 13.04. Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne zaprasza młodzieńców zainteresowanych poznaniem seminaryjnego życia na Dzień Otwarty. Początek o godz. 9.00. W ramach spotkania przewidziany jest udział we Mszy świętej z okazji XXIX Światowego Dnia Młodzieży w katedrze o godzinie 14.00. W trakcie uroczystości w katedrze delegacja młodzieży naszej parafii przyjmie Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia, którą przekaże rodzinom naszej parafii w dniu kanonizacji bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II.

11. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki, która znajduje się pod chórem.

12. Zwracam się z prośbą,  aby wcześniej wykonać prace porządkowe na grobach swoich bliskich, tak aby można było na czas wywieźć śmieci z cmentarza. Od środy 9.04. przed bramą cmentarza zostanie ustawiony duży kontener do którego, proszę wrzucać śmieci a szczególnie wypalone znicze.

13. Bóg zapłać wszystkim którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.

14. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej a szczególnie Gościa Niedzielnego. Z tyłu kościoła można zakupić „Paschalik - Wielkanocne dzieło Caritas” /cena 6zł/. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie dla rodzin potrzebujących pomocy.